James Bond Oyuncusu Earl Cameron Hayatını Kaybetti

James Bond ve Doctor Who Oyuncusu Earl Cameron öldü. Bermuda doğumlu aktör, İngiliz film ve televizyonunda başarılı bir kariyer kuran ilk siyah aktörlerden biriydi.

Earl Cameron Öldü Mü?

İngiliz film ve televizyonunda başarılı bir kariyer kuran ilk siyah aktörlerden biri olan Earl Cameron, 102 yaşında hayatını kaybetti. Aile arkadaşı Martin Beckett’e göre eşi Warwickshire’da Kenilworth kasabasında yaşayan aktör, 3 Temmuz Cuma günü uykusunda öldü.

Beckett, “O harika bir karakter, çok manevi, çok mütevazı, onu özleyeceğiz” dedi.

NME

Doctor Who, James Bond ve Thunderball’da oynadığı bilinen Cameron, İngiliz tüccar donanmasına katıldıktan sonra 1939’da İngiltere’ye geldi. İlk kez 1951’de Pool Of London filminde ortaya çıkan Cameron, o zamanlarda siyahi bir aktör için nadir görülen bir rolü oynadı. 2009 yılında Cameron, Britanya İmparatorluk Nişanı aldı.

Earl Cameron

Son oyunculuğunu Christopher Nolan’ın yönettiği, Leonardo DiCaprio ve Ellen Page’in oynadığı 2010 yapımı olan Inception’da oynadı. Beckett, Cameron’un Covid yüzünden kendini koruduğunu ve gerçekten dışarı çıkmaya hevesli olmadığını, göğüs problemleri olduğunu söyledi.

Earl Cameron

Ünlü yıldız David Harewood, oyuncuya övgüde bulunurken Cameron’a tam bir efsane dedi. Resmi James Bond hesabı ise şunları yazdı:

“Thunderball’da Pinder oynayan Earl Cameron’un 102 yaşında vefat ettiğini duyduğumuz için üzgünüz. Düşüncelerimiz şu anda ailesiyle birlikte olduğu yönde.”

NME

James Bond ve Doctor Who Oyuncusu Earl Cameron Hayatını Kaybetti adlı haberin sonuna geldik. Daha fazla buna benzer haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR