JK Rowling İçin Harry Potter Oyuncuları Özür Diledi

jk rowling harry potter

Bir dizi Harry Potter yıldızı, yazar JK Rowling tarafından yapılan tartışmalı paylaşımların ardından transeksüel topluluğa desteklerini göstereceğini söz verdi.

JK Rowling Neden Linç Ediliyor?

Geçen hafta sonu Rowling, transfobi ile suçlanmasına yol açan çevrimiçi bir dizi yorum yaptı. Dün (10 Haziran), yazar görüşlerini 4.000 word blog yazısında daha ayrıntılı olarak açıkladı.

jk rowling harry potter

Rowling’in başlangıçta kadınlar yerine “adet gören insanlar” terimini kullanması için Twitter’da paylaşılan bir makaleyi eleştirmesinden sonra geldi.

JK Rowling Tepkilerine Harry Potter Oyuncuları Ne Dedi?

Filmin başrolü oynayan Daniel Radcliffe, Rowling ile yaptığı anlaşmazlığu paylaşan ilk yüksek profilli isimlerinden biriydi. Biz transseksüel ve non-binary insanları desteklemek için daha fazlasını yapmak istediğini belirtmişti.

jk rowling harry potter

Hermione Granger’i canlandıran Emma Watson, dün gece Tweet atarak, Rowling’in görüşlerinden uzaklaşan artan sayıdaki insanlara katıldı ve, “Trans insanlar, sürekli sorgulanmadan hayatlarını yaşamayı hak ediyorlar.” açıkalmarında bulundu.

“Dünya çapında ben ve diğer birçok kişi seni görmek istiyor ve sana saygı duyuyorum. Trans takipçilerim bilmenizi isterim ki; seni olduğun gibi seviyorum.”

Harry Potter’da Ginny Weasley oynayan Bonnie Wright da anlaşmazlığını Rowling ile paylaştı. Şöyle yazdı: “Harry Potter sizin için bir sevgi ve aidiyet kaynağı olduysa; bu sevgi sonsuzdur ve yargılamadan veya soru sormadan oradadır.”

“Seni görüyor ve seviyorum. ”

Harry Potter’ın stüdyosu Warner Bros. da tartışmalar hakkında bir açıklama paylaştı : “Son birkaç haftadaki olaylar, zorlu toplumsal sorunlarla yüzleşmek için bir şirket olarak kararlılığımızı ateşledi. Warner Bros.’un kapsayıcılık konusundaki konumu iyi kurulmuş, farklı ve kapsayıcı bir kültürün geliştirilmesi şirketimiz ve dünyadaki izleyicilerimiz için hiç bu kadar önemli olmamıştı.”

JK Rowling Yüzünden Harry Potter Oyuncuları Özür Diledi adlı haberin sonuna geldik. Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!