Justice League Snyder Cut 2021’de Geliyor!

justice league snyder cut

Justice League Snyder Cut’un 2021’de HBO Max’ta yayımlanacağı resmi olarak duyuruldu. 2017 yılında vizyona giren Justice League filminin yönetmeni Zack Snyder, ne yazık ki projenin ortasında filmini bırakmak zorunda kalmıştı. Bunun sebebiyse Zack Snyder’in kızının vefat etmesiydi. Zack Snyder projeden ayrıldıktan sonra oluşan boşluğu son derece yanlış bir kararla Joss Whedon’a veren Warner Bros, Justice League’nin gidişatını tamamen değiştirtmişti. Filmi daha karanlık, ciddi ve sert bir yapıda kurgulayan Zack Snyder’in aksine Joss Whedon, Justice League’yi resmen çocuk filmine çevirerek bütün DC fanlarının tepkisini toplamış ve filmin gişede tökezlemesine neden olmuştu.

justice league snyder cut

Justice League Snyder Cut Nedir?

Filmi kötü bulan DC fanları bunun üzerine bir kampanya başlatarak Warner Bros’tan ısrarla Justice League’nin Zack Snyder versiyonunu istemişti, işte buna Justice League Snyder Cut deniyor. Warner Bros her ne kadar başlarda bu konuda diretse ve ortada bir “Snyder Cut”un olmadığını söylese de, üstüne gelen baskılara boyun eğmek zorunda kalmış olacak ki HBO Max’için 2021 yılında Snyder Cut’un yayınlanacağını duyurdu.

Snyder Cut Bizlere Ne Vaad Ediyor?

Snyder Cut’un çıkışı ortaya bomba gibi düştükten sonra söylentiler de ardı arkasına gelmeye devam etti. İddialara göre HBO Max’ta yayınlanacak olan yeni Justice League, toplamda 4 saat olacakmış. Bu 4 saati 4 ya da 6 bölüme bölmek isteyen HBO Max’in de Justice League için özel planları varmış. Hatta, bu biraz uçuk bir iddia ama, Snyder Cut’u tamamlamak için filmin oyuncuları tekrardan bir araya gelerek çekimlere bile başlayabilirlermiş; bunun için 20-30 milyon dolarlık bir bütçenin hazır olduğu söyleniyor.

justice league snyder cut

Aradan geçen 3 sene sonra Snyder Cut’un gelecek olması bizi çok mutlu etti. Justice League filmi gerçekten de tam bir çocuk filmine dönüştürülerek bütün DC fanlarını ve bizleri hayal kırıklığına uğratmıştı. Biz, Snyder Cut’un özlediğimiz DC sertliğini ve ciddiyetini tekrardan geri getireceğine inanıyoruz. Uzun metraj bir Justice League izlemek enfes olacak!

Gelişmeler oldukça sizi haberdar edeceğiz, Otağ‘ı takipte kalın!