Geçiş Oyunu Severlerin Dikkatini Çekebilecek 6 Oyun

Nintendo Switch sahipleri, e-mağazada bu kadar çok sayıda oyunla doludur, göz atarken harika oyunları tamamen gözden kaçırmak çok kolaydır. İşte kaçırmış olabileceğiniz son favorilerden 6 etkileyici geçiş oyunu.

Kaçırmış Olabileceğiniz 6 Etkileyici Geçiş Oyunu Giriş

Yılın bir veya ikinci haftalarında dikkatinizi gerektiren yeni bir büyük oyunun olduğu zamanlardandır. 2020’de ufukta yeni konsollar ve pek çok kişiyi evlerine düşüren küresel bir salgınla, bu yıl çoğu oyun için olduğundan daha yoğun bir yıl oldu. Ancak, en son AAA gişe rekorları kıran filmle veya çığır açan başarı hikayeleriyle ilgilenmiyorsanız, özellikle Switch sahipleri için oldukça hareketli bir kaç ay oldu. Paradise Killer, A Short Hike, Evergate, Moon ve The Last Campfire’ın beğenilerinin yanı sıra, Nintendo E-shop’ta birçok ilginç küçük başlığın gözden kaçırılması kolay oldu. İşte zaman ayırmaya değer bu tür altı oyun.

Metamorfoz (Ayrıca Ps4, Xbox One, PC)

Geçiş Oyunu

Metamorfoz, Franz Kafka‘nın aynı isimli çalışmasına dayanıyor ve oyuncuları bir gün uyanarak kendini böceğe dönüşürken bulan Gregor rolüne atıyor. Küçülüyor ve çok geçmeden evinin üzerinde kayıyor, duvarlara yapışıyor ve bazı şaşkın ama eğlenceli birinci şahıs 3D platformları yoluyla bulmacaları çözüyor. Yeni böcek bedeninize alışmak ve yapışkan küçük böcek ayaklarınızı nasıl kullanacağınızı öğrenmek ve ileriye gitmek ve ortadan kaybolmanızdan dolayı suçlanan arkadaşınızı temize çıkarmak için uzun atlama size kalmaktadır


Bu çok uzun bir macera değildir birkaç saat içinde tamamlanıyor ve Switch üzerinde grafikler çamurlu olabilir. Basit dokular bazı ekranları belirsiz kılıyor. Ancak Metamorfoz o kadar tuhaf ve sıra dışı bir macera ki yardım edemiyor ama öne çıkıyor ve önyüklemesi oldukça eğlenceli. Son on yılda akla gelen tek benzer başlık, Wii kültürü klasiği Ölümcül Yaratıklar’dır, ancak Metamorfoz, dövüşü edebi imalarla değiştirir. Böceklerin dünyasını keşfetmek ve muazzam günlük nesnelerin etrafında dolaşmak oldukça eğlencelidir.

Jenny LeClue: Detectivu (Ayrıca PC, Apple Arcade)

Geçiş Oyunu

Jenny LeClue, bir oyun için muazzam bir öncüldür. Jenny, 37 kitaplık bir çocuk dedektif romanı dizisinde ana karakter olarak sunulur ancak satışlar düşerken kitabın yayıncısı, yazarın bir sonraki macerasını daha karanlık ve daha heyecan verici bir yöne götürmesini ister. Çözüm? Jenny’nin bir katil avına çıkmasını siz oyuncular sağlayın. Bu, aynı derecede sevimli ve ilginç bir deneyim olan saf rahat yemek anlatımlı oyun. Mekanik olarak en yoğun deneyim değil, ama Jenny LeClue’nun akıllı senaryosu, keskin mizahı ve muhteşem sanatı, onu diğer basit bulmaca oyunlarının üstüne çıkarıyor.

Mücadele eden yazarın, Jenny’yi aktardığı hikayeden rahatsız olan çerçeveleme aracı büyüleyici ve oyunun daha karanlık dönüşleri, erken dönemde kurulan daha açık yürekli mecazlara karşı iyi oynuyor. Oyunun anlatısını etkileyen yaptığınız seçimlerle tam bir seçim ve sonuç sistemi de var. Detectivu, planlanan bir dizinin ilkidir ve çözülmesini görmek için bir süre beklediğimiz bir uçurumun üzerinde biter. Bu can sıkıcı, ama Jenny ile başka bir tam oyun oynamaktan çok mutlu oluruz.

Boomerang Fu (Ayrıca Ps4, Xbox One, PC)

Geçiş Oyunu

Boomerang Fu, iyi anlaşılmış basit bir önermedir. Bir ile altı arasında oyuncu (fazladan sayılarda yapay zeka ile birlikte) bumerang silahlı avatarları kontrol ediyor, her biri bir yiyecek gibi şekillendirilmiş ve birbirini öldürmeye çalışıyor. Bir fırlatma veya yakın çekim saldırısı ile öldürebilir, kendinize bir avantaj sağlamak için güçlendiriciler toplayabilir veya düşmanlarınıza karşı çevresel tuzaklar kullanabilirsiniz. Boomerang Fu, bir partide yükleyebileceğiniz ve hemen eğlenebileceğiniz bir oyun olarak tasarlandı. Kapsamlı bir tek oyunculu modu veya üzerinde çalışılması gereken uzun vadeli hedefleri olmayabilir, ancak mükemmel bir parti oyunu.

Clockwork Tanrısının İni (Ayrıca PC, Ps4, Xbox One)

Geçiş Oyunu

Ben There, Dan That macera oyunu üçlemesinin üçüncü oyunu, onu bilgisayardan çıkaran ilk oyun ve kuru bir İngiliz zekasıyla filtrelenmiş, platform oluşturma ve geleneksel “işaretle ve tıkla” macera oyunlarının bir karışımı.

Her ikisi de oyuna farklı bir tür gibi yaklaşan Ben ve Dan olarak oynuyorsunuz ve bu iki stili nasıl birleştireceğinizi bulmak eğlencenin bir parçası. Bu çok eğlenceli bir oyun. Yüklediğinizde, iki karakteri tanıtan ve lisede nasıl tanıştıklarını gösteren, tamamen farklı bir sanat tarzı olan Devil’s Kiss adlı görsel bir roman prologu üzerinden oynama seçeneğiyle karşılaşıyorsunuz. Lair of the Clockwork God, oyunlarla ilgili şakalarla dolu, ön menüdeki “Mağaza” sayfasına kadar, sürekli olarak beceri artırıcı öğelerin “yakında çıkacağını” vaat ediyor.

Lair of the Clockwork God‘daki bulmacalar zekidir ve platform uygulaması da tatmin edicidir. Oyun her iki türün en yüksek seviyelerine çıkmayabilir, ancak ikisini bir araya getirme yolları çok zekice. Ancak çoğu oyuncuya gerçekten sadık kalacak olan şey, Lair of the Clockwork God’daki komedi yazısının ne kadar zekice olduğudur.

Raji: Eski Bir Destan (Ayrıca PC, Ps4, Xbox One (15 Ekim) )

Geçiş Oyunu

Raji, hafif platform ve iyi bir dövüş sistemini Hint mitolojisiyle birleştiriyor ve sonuç çok hoş. Tanrılar tarafından kardeşini kaçıran şeytanlarla savaşmak için görevlendirilen genç bir kadın olan Raji olarak oynuyorsunuz ve bunu çevresel ve etki alanı saldırıları üzerinde ağır olan yukarıdan aşağıya bir savaş sistemi ile yapıyorsunuz.

Dövüş aynı zamanda hoş bir şekilde karmaşıktır, çekilecek birçok farklı hareket ve bazı gösterişli kombinasyonlar için potansiyel vardır ve bu yardımcı olur. Yere çarpmak için bir duvarı ters çevirmek, büyük hasar vermek, bir direğin etrafında dönmek, etrafınızdaki herkesi vurmak, bir SIRTMA oynuyormuşsunuz gibi mermilerinden kaçarken uzaktan bir düşmana direğinizi fırlatmak gibi bir çok değişik dövüş yöntemi mevcut. Raji’nin savaşı ilgi çekici ve akılda kalıcı.

Ortamlar genellikle muhteşemdir ve hikaye basit olsa da iyi anlatılmıştır. Raji, Switch’teki en uzun veya en heyecan verici aksiyon oyunu değil, ancak aşina olmadığım bir kültür ve mitolojiye girmeme ve aynı zamanda bir iblis ordusunu tarz sahibi bir şekilde alt etmeme izin verdi. Bazen daha kısa, daha odaklı bir deneyim tam olarak istediğiniz şeydir.

Ay: RPG Remix Macera (Ayrıca Playstation (Yalnızca Japonya) )

Geçiş Oyunu

Moon, ilk olarak 1997’de Playstation için özel olarak Japonya’da piyasaya sürüldü ve uzun zamandır kayıp bir klasik olarak övüldü. Nihayet oyunu İngilizce çeviriyle oynayabilmek çok özel bir deneyim. Oyun, küçük bir çocuğun hisse senedi standartlarında bir JRPG oynadıktan sonra TV’ye çekildiği ve kendini aşırı güçlü bir kahramanın parçaladığı bir dünyada sıkışıp kaldığı bir tür RPG karşıtıdır. Dünyada “aşkı” aramak size kalmış, bu sadece çok sayıda bulmaca çözmeyi değil, aynı zamanda mağlup düşmanlarının ruhlarını bedenleriyle yeniden birleştirerek kahramanın geride bıraktığı karmaşayı temizlemeyi de içerir. Oyunun tam kılavuzu çevrimiçi olarak yayınlandı, bu da nasıl oynandığına kafanızı sardığınızda yardımcı olur. Moon’un İngilizce çıkması uzun zaman aldı, ancak orijinal sürümden bu yana çekiciliğini kaybetmedi – tatlı, tuhaf, tamamen tekil bir deneyim.

Kaçırmış Olabileceğiniz 6 Etkileyici Geçiş Oyunu Sonuç

Son zamanlarda harika bir Switch oyunu aldınız mı?  Yorumlarda belirtebilirsiniz. Daha fazla haber ve içerik için Otağ, Instagram ve Twitter.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR