Karayip Korsanları Siyah İnci’nin Laneti Bilinmeyenler

Hayranları tarafından bir hayli merak edilen Karayip Korsanları Siyah İnci’nin Laneti bilinmeyenler listesine hoş geldiniz. Karayip Korsanları serisindeki Siyah İnci’nin Laneti bilinmeyenleri bakalım neymiş, ne değilmiş?

Siyah İnci’nin Laneti, Jack Sparrow ve demirci Will Turner’ın genç bir kızı kurtarmaya çalışma maceralarını ve düşmanı kurnaz Kaptan Barbossa’nın, gemisi Siyah İnci’yi çalmasıyla hayatının altüst olmasını anlatmaktadır. Kızı kurtarmak ve Siyah İnci’yi yeniden ele geçirmek amacıyla Elizabeth’in çocukluk arkadaşı Will ile birlik olur. Başrollerde Johnny Depp, Geoffrey Rush, Keira Knightley ve Orlando Bloom oynadığı Karayip Korsanları hakkında en şaşırtıcı sahne arkası gerçeklerinin bir listesini derledik.

Karayip Korsanları Siyah İnci’nin Laneti Bilinmeyen Gerçekler:

Keira Knightley, Filme Alındığında 17 Yaşındaydı

Karayip Korsanları Siyah İnci'nin Laneti Bilinmeyenler

Şaşırtıcı gelebilir ama güzel oyuncu Keira Knightley, Karayip Korsanları’nın çekimleri sırasında sadece 17 yaşındaydı. Ve hiç gişe filmi tecrübesi bulunmayan bir oyuncuydu. Bu küçük yaşına rağmen Knightley, Karayip Korsanları filmiyle oldukça büyük bir sükse yakaladı. Yaşından dolayı annesi onunla her çekim yerine geldi. Ayrıca film sayesinde hep iyi şeyler olmadı Keira Knightley’nin içerisinde bulunduğu tekne bir kayalığa çarparak devrildi. İçerisinde annesi, kaptan ve Knightley bulunuyordu ama saatler sonra hepsi sapasağlam kurtarıldı.

Filmin Çoğu St.Vincent’te Çekildi

Karayip Korsanları Siyah İnci'nin Laneti Bilinmeyenler
Karayip Korsanları Siyah İnci’nin Laneti Bilinmeyenler

Karayip Korsanları konum olarak Karayipler’de birkaç yer aradı, ancak sonunda St. Vincent’ı seçti, çünkü kıyıda daha az bina vardı ve daha az kalabalıktı.

Filmde Görülen Mağarayı İnşa Etmek Beş Ay Sürdü

Karayip Korsanları Siyah İnci'nin Laneti Bilinmeyenler

Her ne kadar bazı sahneler stüdyo’da çekilebilse de hazine mağarası onlardan biri olmadı. Filmdeki en büyük setlerden biri Hazine Mağarası idi. Hollywood’da bir ses sahnesini inşa etmek beş aydan fazla sürdü ve 100 zanaatkarın çalışması gerekti.

Siyah İnci’nin Laneti Bilinmeyenler:
Lady Washington Adında Gerçek Bir Gemi, The Interceptor Rolünü Oynadı

Karayip Korsanları Siyah İnci'nin Laneti Bilinmeyenler

Filmde görülen gemilerin çoğu sıfırdan yaratılmış olsa da, Lady Washington kiralandı, Karayiplere kadar yelken açtı ve The Interceptor isimli bir gemi olarak kullanıldı. Mürettebat tüm tekneyi yeniden boyadı, toplar için silah portlarını kesti, geminin kıçı değiştirildi.

Johnny Depp Filmdeki Gemiyi Gerçekten Yönetiyordu

Johnny Depp
Karayip Korsanları Siyah İnci’nin Laneti Bilinmeyenler

Johnny Depp’e, önceden gemiyi gerçekten yöneteceği söylenmemişti küçük bir panik yaratsa da üstesinden gelmeyi başardı. Bize göre Depp, gemiyi yönetme konusunda oldukça iyi bir iş çıkardı.

Film İçin 900 Adet Gardırop Üretildi

Jack Sparrow
Jack Sparrow

Sizinde gördüğünüz gibi karakterlerin görünüşünü yansıtabilmek o kadar da kolay değil. Karakterlerin görünümünü yansıtabilmek için 50 makyaj sanatçısı, 900 gardırop ve 30 kuaför kullanıldı. Tabi böyle büyük bütçeli filmler kolay çekilmiyor.

Tahtadan Atlayan Dublör Değil Keira Knightley’di

Keira Knightley

Keira Knightley, çekimler sırasında iki gün boyunca tahtada durduğunu söyledi. Her ne kadar dehşete düşse de, dublörü iki kez onun yerine yapmak istediğini söylese de, çok uzun süre bekledikten sonra bunu yapmak istediğini söyledi.

Johnny Depp Filmde Özel Kontakt Lensler Taktı

Johnny Depp Karayip

Ona bakarak lenslerinin olduğunu söyleyemezdiniz ama Johnny Depp, gözlerini güneşten korumak için güneş gözlüğü görevi gören kontakt lensler takıyordu. Çoğunlukla saatlerce güneşin altında çekim yapan ünlü oyuncu gözlerini koruyabilmek için çözümünü bulmuş gibi.

Gibbs’in Sakalları

Gibbs

Bir çok Karayip Korsanları filminde oynayan Kevin McNally, makyaj koltuğunda harcanan zamandan tasarruf edebilmek için rolü gereği gerçekten sakalını uzattı.

Jack Sparrow’un Rolü Hugh Jackman Düşünülerek Yazılmıştır

Hugh Jackman

Jack Sparrow karakterini geliştirirken, yazar ve yardımcı yaratıcı Stuart Beattie aktör Hugh Jackman’a başrol olacak gözüyle baktı. Ancak, Johnny Depp rolü üstlendi.

Kir İçin Çikolata Tozu Kullanıldı

Will

Will ve Jack arasındaki kılıç dövüş sahnesinde, film yapımcıları çikolata tozunu gerçek tozun yerine kullandılar. Ayrıca mağara çekimlerinde, yorgunluktan bitkin düşen oyuncu ekibine ağır makyajlar yapılmış. Johnny Depp’de mükemmel görünen bu makyaj tüm çekim boyunca kullanılmış.

Orlando Bloom’a Rol Verilmeden Önce Birkaç Aktör Daha Düşünülmüştü

Orlando Bloom

Jude Law, Heath Ledger, Ewan McGregor, Tobey Maguire, Ben Peyton ve Christian Bale, Will Turner’ın rolü için düşünüldü. Ancak Orlando Bloom, Yüzüklerin Efendisindeki yıldız oyunculuğu nedeniyle rolü kazandı. Yüzüklerin Efendisindeki ünü sayesinde Orlando Bloom’un gişeye katkısı olabileceğini düşünüldü ve öyle de oldu.

Johnny Depp, Filmdeki Son Satırlardan Birini Doğaçladı

Johnny Depp Siyah İnci

Johnny Depp filmin sonuna doğru çektiği sahnede “bana ufku getir” diyerek doğaçlama yaptı.

Karayip Korsanları Siyah İnci’nin Laneti bilinmeyenler listesinin sonuna geldik. Siyah İnci’nin Laneti bilinmeyenleri gibi listelerden haberdar olmak için için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR