Keanu Reeves Constantine’e Devam Filmi İstiyor

Keanu Reeves Constantine filminin devamını istediğini açıkladı. Constantine filminin yönetmeni Francis Lawrence geçtiğimiz günlerde Keanu Reeves’le konuştuklarını ve Keanu’nun filmin devam filminde oynamayı çok istediğini açıkladı.

Bir kült olan Constantine filmi 2005 yılında çıktı. İntihar edip cehenneme giden John (Keanu Reeves) karakteri şeytan avlayıp onları cehenneme göndererek cennete girebilmeyi umut ediyor.

Keanu Reeves Constantine

Keanu Reeves Constantine Devam Etmesini İstedi

Lawrence bir röportajında Keanu ve Akiva ile geçenlerde konuştuklarını ve hepsinin filmi sevdiklerini, devam filmi yapmanın eğlenceli olacağını söyledi. Constantine bu hazirana kadar DC Vertigo’nun bir parçasıydı. Bu daha önce filmin devamının çıkarılmasında işleri biraz karıştırıyordu ancak artık böyle bir engel kalmadı.

Lawrence, Keanu Constantine’in devamının çekilmesini isterken bazılarının başka planları olduğunu duyunca ‘ne olacağını göreceğiz’ dedi. Constantine 2014 yılında dizi olarak uyarlanmıştı ve 2015 yılında sona ermişti. Ayrıca Constantine: City of Demons adında 5 bölümden oluşan bir animeye uyarlanarak CW Seed’de yayınlanmaya başlamıştı.

Keanu Reeves Constantine

Constantine Çizgi Romanı

John Constantine çizgi roman dünyasında ilk defa 1985 yılında Swamp Thing #37’de görülmüştü. Çizgi romanın yazarı Alan Moore Constantine karakterinin The Police grubunun vokali Sting’den ilham alınarak oluşturulduğunu söyledi.

Keanu Reeves Constantine

Daha önceki notlarda birlikte Sting’e benzeyen bir karakter yapmak istediğimizi yazmıştık. Bu karakterin var olmasının tek nedeni Steve ve John’un Sting’e benzeyen bir karakter yapmak istemesi. Bundan sonra Sting’i nasıl Swamp Thing’e oturtacağımı bulmam gerekiyordu. Çizgi romanlardaki mistiklerin genelde yaşlı, çoğu konuda orta sınıf, çok düzgün ve sade insanlar olduğunu fark ettim. Ayrıca sokaklarda hiç işlevsel değillerdi. Mavi yakalı bir büyücü yapmanın ilgi çekici olabileceğini düşündüm ve Constantine buradan doğdu.

Alan Moore

Keanu Reeves Constantine’e Devam Filmi İstiyor adlı haberin sonuna geldik. Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR