Kerbal Space Program Take-Two Çıkmazında

Kerbal Space Program Take-Two

Kerbal Space Program Take-Two kıskacından çıkamıyor. Squad tarafından geliştirilen uçuş-uzay simülasyonu oyununun ilk versiyonu 24 Haziran 2011 tarihinde yayınlanmıştı ve 20 Mart 2013 tarihinden bu yana Steam üzerinden satışı da mevcut. Oyunun, yayınlandığı ilk günden bu yana, büyük başarılar elde etti ve böylelikle Take-Two (Rockstar, 2K Games sahibi.) 2017 yılında oyunla beraber geliştirici stüdyo Squad’ı bünyesine kattı.

Kerbal Space Program geliştiricisi Squad devam oyunu için ünlü firma ile görüştü, fakat ünlü stüdyo oyunun devamı için bir türlü yeşil ışık vermedi. Bununun üzerine de geliştirici firma, anlaşamadıkları için, Star Theory ile sözleşme yoluna gitti. Geliştirici firmanın bu reaksiyonu üzerine ünlü firma, 6 Aralık 2019’da aniden Star Theory’den sözleşmeyi aldı ve çalışanlarını LinkedIn aracılığıyla yeni kurdukları Private Division stüdyosuna iş başvurusu yapmaya teşvik etti. Star Theory çalışanlarının üçte birinden fazlası (Star Theory’nin başkanı Jeremy Ables, oyunun kreatif direktörü Nate Simpson ve baş yapımcısı Nate Robinson dahil) Take-Two’ya taşındı.

Kerbal Space Program Take-Two

Kerbal Space Program Take-Two İçin Kişisel Bir Hale Geldi

Endüstri analisti Doug Creutz bu gelişmelerin ünlü firma için bir “itibar riski” olabileceğini söyledi. Yaptıkları bu davranışların diğer yapımcıları korkutacağını ve onlarla çalışmaktan çekinmelerine sebebiyet vereceğini de şiddetle vurguladı.

Görünüşe göre Kerbal Space Program Take-Two çatısı altında bu gibi zorluklar yaşamaya devam edecek. ekibi Twitter üzerinden Mayıs ayında yaptıkları açıklamada, devam eden COVID-19 salgını nedeniyle yeni Kerbal Space Program’ı 2021 sonbaharına ertelediklerini söyledi.

Kerbal Space Program Take-Two

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın!