Kesinlikle İzlenmesi Gereken En İyi Netflix Dizileri

En İyi Netflix Dizileri

Yeni bir diziye başlayacak ve dizi önerilerine ihtiyacı olan takipçilerimiz için en iyi Netflix dizilerini listeledik.

Boş zamanlarınızda eğlenceli vakit geçirmeniz için hazırladığınız en iyi Netflix dizileri listemiz ile karşınızdayız. Dizi önerileri arayan takipçilerimiz için hazırladığımız listemizde komedi dizileri, aksiyon dizileri, bilim kurgu dizileri gibi çoğu dizi önerilerine en iyi Netflix dizileri listemizde yer vereceğiz.

İşte Bize Göre En İyi Netflix Dizileri:

Stranger Things

En İyi Netflix Dizileri

En iyi Netflix dizileri listemizde ilk olarak fantastik diziler arasında yer alan Stranger Things ile başlamak istedik. Orijinal Netflix yapımı olan bu dizi, 4 yıl önce çıktığı ilk günden itibaren 3 sezon çekildi ve hayranları tarafından neredeyse tüm sezonları ve bölümleri sevildi. Netflix’in en başarılı yapımlarından birisi olan bu fantastik dizi, 12 yaşında Will adlı bir çocuğun kaybolmasıyla ve Will’in kaybolmasıyla alakalı hiçbir bulgu bulunamamasıyla başlıyor. Daha sonra ise ekiplerin artık umudu kestiği anda, yıllar önce Will gibi kaybolan bir kızın yardımlarıyla olaylar yeniden başlıyor. İzlenmesi gereken diziler arasında bulunan bu dizi, IMDb’de 8,8 puana sahip.

Breaking Bad

En İyi Netflix Dizileri

Sıradaki dizimiz ise drama dizileri arasında. Yine Netflix‘te olan ve oldukça ilgi gören bu drama dizisi, 2008’de başladı ve 5 sezon sürdü. Netflix’te oldukça tutulan bu dizinin hikayesi; bir oto yıkamacı olan White, son zamanlarda vücudunda bulunan yaralardan rahatsız olur ve doktora gider. Daha sonrasında ise çok kısa bir ömrü kaldığını öğrenir. Drama dizi önerileri arayan dostlarımız için tavsiye ettiğimiz bu Netflix dizisi, IMDb’de 9,5 puana sahip.

Peaky Blinders

En İyi Netflix Dizileri

Sıradaki dizi önerisi ise dizi izlerken heyecan arayanlar için. 1. dünya savaşından sonra evlerine, yani Birmingham‘a dönmüş bir bahis çetesi olan Peaky Blinders çetesini anlatan bu drama dizisi, izlerken sizi hem heyecanlandıracak, hem duygusallaştıracak, hem de izledikten sonra “iyi ki izlemişim” diyerek kendine hayran bırakacak. Cillian Murphy’nin başrolünü oynadığı ve Steven Knight’ın yönettiği bu dizi, IMDb’de 8,8 puana sahip.

How I Met Your Mother

En İyi Netflix Dizileri

Evet, sıradaki dizi önerimiz ise komedi dizileri arayan dostlarımız için. Yapımını üstlenen Carter Bays ve Craig Thomas‘ın “haydi New York’ta yaptığımız şeyler hakkında yazalım!” fikriyle oluşturdukları komedi dizisi, tamamı ile yapımını üstlenen bu iki arkadaşın arkadaşlarına yaptıkları uyarlamalar ile yazıldı. İkili karakterleri yaratırken ise kendi arkadaşlıklarından esinlendiler. Tam tamına 9 sezonluk olan bu dizi, IMDb’de 8,3 puana sahip.

Sex Education

En İyi Netflix Dizileri

Önyargıları kıran bir ergenin hikayesi: Sex Education. Sıradaki Netflix dizi önerisi ise isminden de anlaşıldığı gibi annesi bir seks terapisti olan Otis’in, henüz 16 yaşında yaşadığı zorlukları anlatıyor. Annesi seks terapisti olan bu genç, en yakın arkadaşı Eric ile birlikte okuluna odaklanmışken, bir süre sonra okulun havalı kızı Maeve ile tanışır. Daha sonra beraber okulda seks sorunları yaşayan öğrencilere ücret karşılığında seks terapistliği yaparlar. Hikayesi ile kendine bağlayan bu fantastik dizi, IMDb’de 8,3 puana sahip.

Narcos

En İyi Netflix Dizileri

Polisiye dizi önerisi veya aksiyon dizi önerisi mi arıyorsunuz? Narcos bu isteğinizi tamamiyle karşılayabilir. Dizi, ilk 2 sezonunda uyuşturucu kaçakcısı Pablo Escobar‘ı, 3. sezonunda ise Cali Karteli’ni konu alıyor. Toplamda 3 sezon olan bu polisiye dizisi, IMDb’de 8,8 puana sahip.

You

En İyi Netflix Dizileri

Sıradaki dizimiz ise romantik dizi önerileri arayan takipçilerimiz için. Dizi hikayesi; bir kitapçı işleten Joe’un, bir gün dükkanına gelen Beck’e aşık olmasıyla başlıyor. Daha sonra kızı sosyal medya üzerinden takip etmeye başlayan Joe, Beck’e takıntılı bir hale geliyor. Bir aşk hikayesi olması beklenirken, hikaye biraz farklı ilerliyor diyebiliriz. 2019’da henüz 1 sezon çekilen dizinin yeni sezonu 26 Aralık’ta geliyor. You’nun IMDb puanı ise 7,8.

Lost in Space

En İyi Netflix Dizileri

En iyi Netflix dizileri listemize bir bilim kurgu dizi önerisi eklemesek olmazdı dedik ve sıradaki dizimizi Lost in Space seçtik. Dizi hikayesine bakacak olursak; Robinson ailesinin geçtikleri testler, eğitimler sonrasında uzayda yeni bir koloni kurmak için yola çıkarlar. Daha sonra ise yolculuk esnasında yaşanan sorunlar nedeniyle hiç bilmedikleri bir gezegene iniş yapmak zorunda kalırlar. İzlerken heyecanlandıracak bu bilim kurgu dizisi, IMDb’de 7,3 puana sahip.

İşte bu kadar!

Sizler için listelediğimiz en iyi Netflix dizileri listemiz bu kadardı. Daha fazla dizi önerileri için Otağın Instagram ve Twitter hesaplarını takip etmeyi unutmayın.