Eski Konsolları Geride Bırakan PlayStation Store Geliyor

PlayStation Store web ve mobil

Sony, PlayStation 5 lansmanından önce elden geçirdikleri bir PlayStation Store sürümünü piyasaya süreceği bildiriliyor. Bir Push Square raporuna göre Sony, web’de ve mobil cihazlarda kullanıma sunulacak yeni bir PlayStation Store deneyimi başlatmaya hazırlanıyor.

Raporda, ayrıntılar çok fazla olmasa da, Sony’nin geliştiricileri yeni mağazanın bu ayın sonunda kullanıma sunulacağını söylüyorlar. Yeni mağazanın kitaplığı yalnızca PS4 ve PS5 oyunlarını içerecek. PS3, PSP ve PS Vita oyunları kendi mağazalarına sahip olmaya devam edecek. Yeni deneyimler için eski konsolları yenileme zamanı geçiyor bile.

PlayStation Store

Yeni deneyim ayrıca PS4 temalarını, avatarlarını ve uygulamalarını da öne çıkarmayacak. Yukarı da belirttiğimiz PS4 temaları da dahil olarak bu platformda sahip olduğumuz içeriklerin etkilenmemesi önemli bir durum. İçeriklerin tümü bu cihazlarla yerel olarak erişilebilir olmaya devam edecek.

İstek listesi özelliği geri dönecek, ancak mevcut istek listeniz yeni sisteme aktarılmayacaktır. İstek listenizi bir yere not almak faydalı olabilir. Değişiklik ve yenilikler özellikle şaşırtıcı değil. PlayStation Store, küratörlük, tasarım ve özellikler açısından Microsoft‘un sunduğu imkanların oldukça gerisinde kalmaya başladı. Ayrıca yüklenme süresi oldukça fazla ve PS4 ile internette gezinmesi oldukça uğraştırıcı.

PlayStation Store

Umarım, arayüzü eski konsollara hitap etmekten kurtarmak, deneyim için harikalar yaratmaya yeter. Önümüzde ki günlerde Playstation 5 arayüzünün de gün yüzüne çıkacağını düşünüyoruz.

Daha fazla oyun haberleri için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.