Korona Nedeniyle 2021 Oscar Ödül Töreni Ertelenebilir

2021 Oscar Ödül Töreni Ertelenebilir

Son gelen haberlere göre 2021 Oscar Ödül Töreni ertelenebilir. Eğlence sektöründeki hemen hemen her organizasyonun korona virüsü nedeniyle ertelendiği şu ortamda, Oscar Ödül Töreni’nin de ertelenmesi hiç şaşırtıcı olmaz. Ancak, 28 Şubat 2021’de gerçekleşmesi planlanan ödül töreni için, asıl sıkıntı korona virüsü değil. Sorun şu ki, korona virüsü nedeniyle, birçok Holywood ve dizi yapımcıları filmlerini iptal etmiş ya da ertelemiş durumda. Planladıkları filmlerin korona virüsü nedeniyle çekimlerini ya da kurgularını gerçekleştiremeyen yapımcılar, filmlerini bir şekilde hazır etmeyi başarsalar bile virüsten dolayı kimsenin izleyemeyeceğine çok eminler ve bu sebepten dolayı yapımlarını vizyona vermiyorlar.

2021 Oscar Ödül Töreni Ertelenebilir

2021 Oscar Ödül Töreni Ertelenebilir mi?

Oscar Ödül Töreni’nin düzenleyicisi olan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, söz konusu organizasyonun gerçekleşmesi için oldukça anormal bir zamanda olduklarının farkında. Bu farkındalık hem belirtilen tarihe kadar virüsün dünya genelinde bitmemesini hem de, az önce bahsettiğimiz gibi, Oscar Ödül Töreni için yeterince içerik bulunamama ihtimalini içeriyor. Söz konusu içerik sıkıntısının olabileceğini aslında çok daha önceden fark eden Oscar ekibi, sinemada gösterilmeyen online filmlerin de oylamalara katılabileceğini belirtmişti. Ancak görünen o ki bu durum, sadece Holywood filmlerini görmezden gelmekten öteye gidemeyeceği için, törenin ertelenme fikrini unutturamamış. Kulislerdeki söylentiler yüksek ihtimalle 2021 Oscar Ödül Töreni ertelenecek diyor.

2021 Oscar Ödül Töreni Ertelenebilir

Bize göre Oscar Ödül Töreni’nin ertelenmesi, muhtemelen diğer ödül törenlerinin de ertelenmesine sebebiyet vererek sektörde büyük değişikliklere yol açacaktır. Bu konuda gelişmeler oldukça sizleri haberdar edeceğiz. Otağ‘ı İnstagram ve Twitter adreslerinden de takipte kalmayı unutmayın!