Kristen Stewart Prenses Diana’yı Canlandıracak

Gelen haberlere göre, Alacakaranlık’tan tanıdığımız Kristen Stewart Prenses Diana’nın Prens Charles’ten ayrılmasının işlendiği filmde Diana’yı oynayacak.

Yabancı kaynaklara göre film, Steven Knight’ın Peaky Blinders için oluşturduğu bir sette başlayacak. Filmin yönetmeni Pablo Larrain, Stewart için bugünün en büyük oyuncularından birisi olduğunu söyledi. Film seti ilk olarak Sandringham’da kurulacak ve filmin başında Diana’nın aslında evliliğinden çokta mutlu olmadığını fark etmesini göreceğiz.

Lerrain, Deadline’a verdiği bir röportajda şunları söyledi:

Hikâyeye, kendi kimliğini arayan ve aslında kraliçe gibi kararlar veremeyen bir kadının perspektifinden başlamaya karar verdik. Filmde, Diana’nın aslında Charles’la tanışmadan önceki kadın olmak istediğini fark etmesini de göreceğiz.

Lerrain

Kristen Stewart Prenses Diana’ya Hayat Verecek

Prenses Diana’nın hayatı daha önce de beyaz perdeye uyarlanmıştı. “Diana” ismindeki filmde prensesi Naomi Watts isimli aktör canlandırmıştı. Ayrıca, Diana Netflix’in orijinal dizisi The Crown’un 4. sezonunda da Emma Corin tarafından canlandırılmıştı.

kristen stewart prenses diana

Diana Spencer 1981’de Prens Charles ile evlendi. 1992’de ayrıldılar ve 1996’da boşandılar. Ertesi yıl ise Diana, Paris’te bir araba kazasında hayatını kaybetti.

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.