La Casa De Papel Kaç Para Çaldı? Tam Sayı

La Casa De Papel kaç para çaldı? sorusu sevenleri tarafından bir hayli merak edilmekte. La Casa De Papel’in yegane görev yöneticisi olan Profesör, hikayeye göre aslında hiç para çalmayacaklarını, kendi paralarını basacaklarını söylemişti. Bu durumda teknik olarak yaptıkları hırsızlık sayılmayacaktı.

BU YAZI TÜMÜYLE SPOILER’DAN OLUŞMAKTADIR.

Dolayısıyla bu suçu tümüyle hırsızlık olarak adlandırmanın mümkün olmamasıyla birlikte basılan paralar takip edilemeyecekti. Peki onca olayın ardından ekip tam olarak kaç parayla Darphaneden ayrıldı?

La Casa De Papel Kaç Para Çaldı?

La Casa De Papel Kaç Para Çaldı: Paranın Küsüratı

Ekibin binaya girdikleri andan bu yana ilk önceliği olabildiğince zaman kazanmaktı. O kriz anının içinde zaman parayla eş değer bir öneme sahipti. Amaçları orada bulunan parayı çalmak değil, binada kalarak kendi paralarını basmaktı, dolayısıyla ellerine geçirebilecekleri paranın belli kesin bir ölçeği yoktu. İçeride ne kadar kalırlarsa paralı da o kadar artacaktı.

11 gün olarak planlanan soygun için yapılan tahmini paranın hesabı 2.4 Milyar Euro olarak plana dahil edilmişti ama plan tümüyle doğru gitmedi. Esirlerin kaçışı, ekibin içinde yaşanan kargaşa ve ölümler işi yokuşa sürükledi ve içeride yalnızca 6 gün kalabildiler, bu sürede ise tam olarak 984 Milyon Euro (1.1 Milyar Dolar) bastılar. Kalan para yaşanan kayıpların ardından (Oslo, Moskova ve Berlin) ekibe eşit olarak dağıtıldı, (kişi başı 164 Milyon Euro) Hikayenin devamında eritilen altınlarla bu para, hesabı yapılamaz bir ölçüye çıkıyor.

La Casa De Papel Kaç Para Çaldı?

La Casa De Papel Kaç Para Çaldı? Tam Sayı başlıklı haberin sonuna geldik. Daha fazla içerik için Daha fazla haber için Otağ‘ın Twitter ve Instagram adreslerini de takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR