La Liga 8 Haziran’da Müsabakalara Yeniden Başlıyor

la liga

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez işareti verdi; açıklamalara göre, Bundesliga gibi, La Liga müsabakalara 8 Haziran tarihinde yeniden başlıyor.

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez’in yaptığı açıklamara göre La Liga, 8 Haziran’da tekrar başlayabilirmiş. Korona virüsünden dolayı ertelenen liglerden biri olan İspanya ligi, müsabakalara geri dönmeye hazırlanıyor. Alman ligi Bundesliga’nın gayet verimli biçimde lige devam etmesi İspanya’ya da örnek teşkil etmiş olacak ki liglerine devam etme kararı aldılar.

la liga

La Liga 8 Haziran’da Bizlerle Buluşacak

Hatırlarsınız ki İspanya, İtalya ve Çin’den sonra, korona virüsü başlangcının en yoğun olduğu ülkelerden birisiydi. Virüsü hızlıca atlatan ve süreci bir noktadan sonra iyi yönetmeye başlayan İspanya Devleti, tıpkı Türkiye gibi artık normalleşme sürecine giriş yapmak istiyor. Bu bağlamda dünyada da çokça rağbet gören liglerini tekrardan açmak iyi bir adım olarak yorumlanabilir. Lig Başkanı Javier Tebas konu hakkında hala açıklamada bulunmadı, ancak başbakandan da onay geldiğine göre ligler 8 Haziran’da yeniden başlayacak gibi duruyor.

Daha fazla haber için Otağ‘ı ve Spor Otağ’nın Twitter ile İnstagram adreslerini takipte kalın.