La Liga takımları grup antrenmanlarına başladı

la liga
la liga

 

La Liga Pazartesi günü takımların grup antrenmanına devam etmesine izin vererek futbol sezonunu yeniden başlatmak için bir adım daha attı.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle lig Mart ayı ortasında askıya alındığından, oyuncuların ilk kez grup halinde çalışmasına izin verildi.

Uzaklaşma, pas değişimi ve oyuncu etkileşimi antrenman kamplarına geri döndü,  10 oyuncunun birlikte çalışmasına izin verildi

İspanya’nın hamlesi Almanya’daki Bundesliga’nın hafta sonu pandemiden sonra başlayan ilk futbol ligi haline gelmesinden sonra gerçekleşti.

Tam kadro eğitiminin önümüzdeki haftalarda başlaması bekleniyor ve lig Haziran ayının ikinci hafta sonu yeniden başlamayı umuyor. Oyuncular geçen haftadan beri bireysel antrenman yapıyorlardı.

İspanya hükümeti bu hafta sonu İspanya’nın bazı bölgelerinde La Liga daha sıkı kilitleme kısıtlamaları devam etmesine rağmen tüm ekipleri grup halinde çalışmaya devam etme yetkisi verdi. Madrid ve Barcelona gibi şehirlerin çoğu ülke gibi sınırlandırma önlemlerini gevşetilmesine izin verilmiyor, ancak Real Madrid ve Barcelona gibi takımlara eğitimin ikinci aşamasına geçmeleri için izin verildi.

Hükümet, daha fazla kısıtlamanın kaldırıldığı bölgelerde 14 oyuncunun kullanabileceğini söylemesine rağmen, uygulama gruplarını 10 oyuncu ile sınırladı.

İspanya lig başkanı Javier Tebas Pazar günü yaptığı açıklamada, “Tüm eğitim rutinlerini eşit şartlara oturtmak iyi olacak. “Her kulübün iyi durumda olma olması çok önemlidir.”

Kulüplerden ve oyunculardan antrenman sırasında katı sağlık güvenliği kurallarına uymaları istendi ve tüm antrenman kampları sürekli olarak dezenfekte edilmesi kuralı konuldu. Oyuncular, kulüp çalışanları ve antrenman seanslarına katılan herkes Covid-19 için günlük olarak test edilmesi istendi.

Atletico Madrid grup eğitimine geri dönecek takımlardan biriydi (REUTERS)

 

Tebes, “Bundesliga’yı tebrik ettik.” “Bunun için çok çaba harcadılar. Takip etmek için bir örnek. ”

Tebas, İspanyol liginin boş stadyumlardaki oyunlarla 12 Haziran’da devam etmesini umduğunu, ancak gerçekte ne zaman yeniden başlayacağına karar vermenin yerel makamlara bağlı olacağını yineledi.

Daha fazlası için Otağ‘ı, İnstagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!