19 Tane Üretilecek Lamborghini Sian Roadster Tanıtıldı

Lamborghini Sian Roadster Tanıtıldı

Lamborghini tarafından, halihazırda var olan ve yalnızca 63 tane üretilen Sian modelinin nadirliğine adeta level atlatarak yalnızca 19 adet üretilecek Lamborghini Sian Roadster tanıtıldı.

İtalyan marka, Sian’la ürettiği en güçlü hızlı otomobili üretmiş ve yıllardır rekabetini sürdürdüğü Ferrari’nin LaFerrari, F90 Stradale gibi “Hiper” araçlarına rakip çıkarmaya oldukça yaklaşmıştı. Yeni Roadster için güç artışı olmayacak olsa da nadirlik konusunda eşsiz olacak gibi duruyor.

Sian Roadster

Karşınızda Lamborghini Sian Roadster

Terzo Millennio konseptini hafifçe andıran tasarım oldukça modern ve agresif. Hidrolik arka kanat ve hava girişleri Sian Roadster’a adeta bir F-16 havası vermiş.

Tavanlı versiyonu gibi Sian Roadster’ın da 6.5 Litre V12 benzinli ve 48 volt elektrikli yarı hibrit bir sistem kullanıyor. Bu sayede tam 820 bg elde edilen ünite aracın 0-100 hızlanmasını 2.9 saniye gibi bir sürede tamamlamasını sağlıyor. Son hız ise 350 km/h olarak sınırlandırılmış.

Yalnızca 19 adet üretilecek tavansız versiyon çoktan stokları tüketmiş. Üretilecek 19 adet aracın hepsi sahiplerini ön satışla bulmuş.

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.