LG’den Yuvarlanabilir Telefon Girişimi

Normal üretim teknikleri trenini kaçıran firma, katlanabilirlikte öne çıkmak istiyor. LG’den yuvarlanabilir telefonlar yolda.

LG, telefon pazarında katlanabilir telefon modellerinden daha sıra dışı bir teknik ve taktik izleyecek. Samsung’un katlanabilir telefon başarısının ardından, LG CEO’su 2021 yılının ilk çeyreğinde şu an üzerinde çalıştıkları yuvarlanabilir telefonu piyasaya sunacaklarını söyledi.

Henüz telefonun adı belirlenmiş değil ancak telefonun açıklanan özelliklerine bakılırsa, katlanabilir telefondan daha fazla esnekliğe sahip gibi. Şirkete göre, yuvarlanabilir telefonun bir diğer avantajı katlanabilir telefon üretmekten daha kolay olması.

LG'den Yuvarlanabilir Telefon

LG’den Yuvarlanabilir Telefon 2021’de

LG, Samsung ve Huawei ile tekrardan bir yarışa girip; tekrar kaybetme olasılığını ele almak istemiyor. Şirketin yuvarlanabilir telefon stratejisine ilerlemesinin sebeplerinden bir tanesinin bu olduğuna inanılıyor. Şu anlık LG şirketinin en çok dikkat etmesi gereken nokta aslına bakılacak olursa fiyatlandırmasıdır. Galaxy Fold’un fiyatı kendisi için son derece uygun bir örnek. Eğer ki o kadar yüksek bir fiyata satılırsa, büyük bir ihtimalle müşteriler için diğer telefon şirketlerine kıyasla daha az tercih edilebilir bir telefon markası olacaktır. Şirket, telefona belirlenecek ismi ilerleyen aylarda duyurmayı ve 2021 yılının ilk yarısında piyasaya sunmayı planlıyor. İlerleyen günlerde bir gelişme olursa, Otağ ailesi olarak sizlere haber vereceğiz.

LG'den Yuvarlanabilir Telefon

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini takip edin.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR