Logitech G502 Lightspeed İncelemesi

Bir oyuncunun performansını etkileyen en büyük etken kullandığı oyuncu faresi ve oyuncu klavyesi. Bugün ise oyuncuların gözdesi Logitech G502 Lightspeed’i sizlerle birlikte inceleyeceğiz.

Günümüzde artık oyuncular, kablolu oyuncu farelerinden daha çok kablosuz oyuncu farelerine yöneliyorlar. Kablo olmadan bile tepki hızından hiçbir ödün vermemesi, yeni nesil oyuncu farelerinin oyuncular tarafından önemli olmasını sağlıyor.

Bugün elimizdeki ürün, Logitech’in yüksek sınıf oyuncular için özel olarak ürettiği Logitech G502 serisinin Lightspeed modeli. 2 adet modele sahip olan Logitech G502 serisinin Lightspeed modeli, Hero modeline göre kablosuz olması gibi bir ayrıcalığa sahip. Dilerseniz hiç uzatmadan bu profosyonel oyuncu faresinin detaylı incelemesine geçelim.

Tasarım

Logitech G502 Lightspeed

Oyun oynarken kullandığımız ekipmanların her zaman elimizi rahatsız etmeyecek, elimizin büyüklüğüne göre uygun olmasını isteriz. 132 mm yükseklik ve 75 mm genişliğe sahip G502 Lightspeed, 114 gram ağırlığa sahip. 114 gram fare ağırlığı haricinde, eğer farenizin ağırlığını arttırmak istiyorsanız Logitech G502 Lightspeed’in kutu içeriğinde bulabileceğiniz özel bir kutudaki ağırlıklar ile birlikte farenizin ağırlığını 16 gram daha yükseltebilirsiniz.

Logitech G502 Lightspeed, daha önce çoğu oyuncu faresinden alışkın olduğumuz gibi aşırı bir derecede ışıklandırmaya sahip değil. Faremizin orta kısmında bulunan Logitech G logosu tamamiyle RGB ve Logitech yazılımı içerisinden kontrol edilebilir. Onun haricinde ise bir diğer aydınlatma ise DPI ve Şarj göstergesinin üzerinde. Bu da, Logitech G502 Lightspeed‘in yalnızca oyun değil, bir ofis çalışanının günlük olarak kullanmasını da sağlıyor. Gayet ergonomik ve sade bir ışıklandırmaya sahip fare, her iki kitleye de hitap ediyor diyebiliriz.

Logitech G502 Lightspeed, tuş kombinasyonu bakımından ise oldukça zengin. Yazılımı sayesinde görev atanabilir 8 adet tuş sayesinde, günlük yaşantınızda bazı kısayollar atayarak vakit kazanmanızı sağlayacak.

Faremizin hemen alt kısmına geldiğimizde, sensörümüzün etrafına yerleştirilmiş mıktanıslı bir kapak bulunuyor. Bu kapağın hemen alt kısmında ise, 16 gram ağırlıklarımızı yerleştirebileceğiimz özel boşluklar bulunuyor. G502 Lightspeed’in en alt kısmında ise yine mıktanıslı bir kapak ve bu kapağı kaldırdığımızda Wireless USB bizi karşılıyor.

Teknik

Tasarım açısından gayet başarılı bulduğumuz G502 Lightspeed, aynı başarısından performans kısmında da ödün vermiyor. Yazılımı aracılığıyla kontrol edilebilir 25.600 DPI’a sahip bu oyuncu ekipmanı, Logitech’in özellikle altını çizdiği HERO 25K sensörüne sahip.

HERO 25K sensörü, diğer sensörlere göre 25.600 DPI‘da 400+ IPS izleme hızı ve önceki nesillere kıyasla 10 kata kadar verimli bir enerji kullanımı sağlıyor. Logitech G502 Lightspeed‘in en dikkat çekici özelliği, oldukça uzun giden pil ömrü haricinde kutusundan çıkan USB kablo ile veya Powerplay özelliği sayesinde, kablosuz şarj özelliğine sahip bir Mousepad aracılığıyla sürekli olarak kablo olmadan şarjda kalabiliyor.

Kablosuz şarj özelliğinden bahsetmişken, G502 Lightspeed’in varsayılan ışıklandırma ile 48 saate kadar ve ışıklandırma olmadan 60 saate kadar pil ömrü bulunduğunun altını çizelim. Ayrıca, USB 2.0 kullanılarak 5 dakika şarj ile 2,5 saat oyun oynayabilirsiniz.

Tepkime hızı, bir oyuncu faresi için oyuncunun en dikkat ettiği noktalardan bir tanesi. Logitech G502 Lightspeed, 1 ms bildirim hızı sayesinde akıllarınızdaki bu soruyu performansı ile cevaplıyor.

Kutu İçeriği

Logitech G502 Lightspeed

Bir oyuncu faresinin kutusundan ne beklersiniz? Logitech G502 Lightspeed istediklerinizin neredeyse tamamını karşılıyor.

Kutumuzun kapağını kaldırdığımızda bizi direkt olarak G502 Lightspeed karşılıyor. Mat bir karton stand üzerine yerleştirilmiş faremizi kaldırdıktan sonra hemen altında bizi örgü kaplamalı bir adet şarj ve veri aktarım kablosu karşılıyor. Kablomuzun hemen alt kısmında ise Mouse’ı nasıl kullanacağınıza dair rehber kağıtları bulunuyor.

Kutumuzun hemen üst kısmında ise Logitech G logosunun konumlandırıldığı özel bir kutu bulunuyor. Bu kutuyu açtığımızda ise kutumuzun tam ortasında bir adet alıcı uzatma adaptörü ve etrafına dizilmiş 6 adet toplam 16 gr ağırlıklar bulunuyor.

Yazılım

Logitech G502 Lightspeed

Oyuncu ekipmanlarının yazılımları oldukça önemli. Bu yazılımlar aracılığıyla ekipmanlarımızın aydınlatmalarını, tuş kombinasyonlarını, hızını ayarlayabiliriz.

Logitech, oyuncu odaklı ekipmanları için Logitech G Hub adında bir yazılım sunuyor. Bu yazılım sayesinde ekipmanlarınızın aydınlatmalarını, tuş kombinasyonlarını, makro atamalarını ve hızlarını rahatlıkla ayarlayabilirsiniz.

Logitech G Hub‘u indirmek için buraya tıklayın.

Sonuç

Logitech G502 Lightspeed bize göre, hem oyuncular hem de iş odaklı kullanıcılar için kullanılabilir bir fare. Hem oyuncuların ihtiyacı olan hızı, hem de iş odaklı kullanıcıların ihtiyacı olan kolay taşınılabilrilik ve sade tasarıma sahip.

Üst segment bu ürünün ortalama fiyato 1500 TL. Eğer profosyonel bir oyuncuyysanız kesinlikle tercih edebileceğiniz bu oyuncu faresinin fiyatı, sunduğu performansa göre oldukça uygun. Eğer profosyonel bir oyuncuysanız veya bir e-spor oyuncusuysanız Logitech G502 Lightspeed gibi oyuncu farelerine ihtiyacınız olacaktır.

Daha fazla ürün incelemeleri için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR