LOTR Yönetmeni, Sean Bean Mordor Konuşmasını Açıkladı

sean bean mordor konuşması

Yüzüklerin Efendisi yönetmeni Peter Jackson, Şu an ikonik olan Sean Bean Mordor konuşması arkasındaki hikayeyi açıkladı. Üçlemenin ilk filmindeki meşhur sahnede  Boromir’in “one does not simply walk into Mordor…” repliği, son yirmi yılda en büyük internet memelerinden biri haline geldi.

“Bütün konuşma bir gece önce yazılmıştı.”

Peter Jackson

Efsanevi Üçlemenin yönetmeni Jackson, konuşmanın gerçekten son dakikada yazıldığını itiraf etti.

“Sean’ın Elrond konseyinde söylemesi gereken tüm replikler bir gece önce yazılmıştı” diye açıkladı. “Geldiği sabah Sean’a verdik. Sean’ın çok zeki olduğunu repliklerinin kaydedilmiş bir çıktısını dizine yapıştırmasıyla anlamıştım. O sahneyi izlediğinizde dikkatli bakın, göreceksiniz. ”

Sean Bean Mordor Konuşması Arkasındaki Detaylar

Sean Bean Mordor Konuşması
Sean Bean “LOTR”

Daha sonra Bean’in kafasını memede görüldüğü gibi eline dayayıp aşağı baktığını ve aslında senaryosunu kontrol ettiğini itiraf etti.

‘One Zoom to Rule Them All’ başlıklı birleşmede Jackson, Bean ve diğer oyuncu üyeleri Elijah Wood, Sean Astin, Billy Boyd, Dominic Monaghan, Orlando Bloom, Viggo Mortensen, John Rhys-Davies, Liv Tyler, Andy Serkis , Hugo Weaving, Miranda Otto, Karl Urban ve Sir Ian McKellen’in yanı sıra besteci Howard Shore ve yazar Philippa Boyens vardı.

50 dakikalık sohbet sırasında, üçlemeden bazı fenomen sahneler de yarattılar.

Birleşme, çocukların açlığını sona erdirmeyi amaçlayan bir hayır kurumu olan No Kid Hungry için para toplamak amacıyla yapıldı.

LOTR Yönetmeni, Sean Bean Mordor Konuşmasını Açıkladı haberinin sonuna geldik. Daha fazlası için Otağ‘ı ve ayrıca Film sayfamızı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!