Mafia Remake’in Oynanış Detayları Açıklandı

2K Games ve Hangar 13 tarafından Mafia Remake’in oynanış detayları açıklandı. Mafia: Definivite Edition 25 Eylül’de, Mafia: Trilogy paketinin bir parçası olarak satışa çıkacak.

Mafia 1’in 14 dakikalık yeni oynanış videosu, Hangar 13’ün oyunu nasıl yeni baştan geliştirdiğini gösteriyor.

Mafia Remake’in Oynanış Detayları: Birebir Bir Remake Değil

Hangar 13’ün lideri Haden Blackman ile yapılan bir ropörtajda Blackman, “Orijinal Mafia’nın birçok konuda modern standartlara sahip olduğunu biliyorduk, hikaye, konu, görev akışı ve sayısı. Asıl modernize etmemiz gereken yerler daha çok hikayenin sunumundaydı, daha yüksek kalite sinematikler ve bazı karakterlerin sunumunu değiştirmemiz gerekiyordu”.

Blackman, orijinal Mafia’nın en güçlü yönlerinden biri olarak kabul edilen, ana karakterimiz Tommy Angelo’nun aile-odaklı motivasyonunu daha da güçlendirmek için, karısı Sarah Angelo’nun hikayesine, orijinal oyunda sahip olduğu tek bir sahneden fazlasını eklediklerini belirtti. Ayrıca yapımın araba kullanma mekanikleri de oyuncuya daha fazla özgürlük vermek için değişti. Orijinal oyunda araba kullanırken çıkabileceğiniz hız oyun içindeki polis tarafından sınırlandırılıyordu, Remake’de isterseniz yeni sistemi, isterseniz orijinal sistemi kullanma şansınız olacak.

Ayrıca caddeler de artık daha geniş, ve Lost Heaven’ın şehir planı da daha modern bir hissiyat vermesi için düzenlendi. Blackman, orijinal yapımın çok fazla göreve-özel denilebilecek mekaniğe sahip olduğunu ve bunu devam ettirmek istediklerini, ayrıca Mafia 3’ün siper mekaniklerini eklediklerini de belirtti.

Mafia Remake'in Oynanış Detayları

Mafia Remake Oynanış Videosu haberini sizlere sunduk. Bunun gibi daha fazla içerik için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR