Marvel Sinematik Evreni Adı İlk Nerede Kullanıldı

Marvel Sinematik Evreni adı ilk nerede kullanıldı. Öyle ki, ilk nerede kullanıldığını bile hatırlamıyor ve anımsayamıyoruz.

“Marvel Sinematik Evreni” için kısaca, ilgili tüm filmleri tek bir noktada toplayan başlıktır diyebiliriz. Bu başlığın bize bildirdiği ilk şey yirmiyi aşkın filmin ortak bir zaman çizelgesi üstünde ilerlediği ve birbirini kovalayan olaylar zincirinin tiyatral bir düzen içinde anlatıldığıdır.

Stüdyonun bünyesinde çekilen filmler her geçen yıl popülaritesini arttırsa da en büyük patlamayı Thor: Ragnarok ve Infinity War arasında yaptığı kesin. Avengers: Endgame filmi ise bu patlamanın en büyük meyvesi zaten. Peki onlarca filmi tek bir çatı altında toplayan bu başlık ilk olarak nerede ve ne zaman duyuldu?

Marvel Sinematik Evreni Adı

Marvel Sinematik Evreni Adı Nereden Geliyor

MCU mükemmel bir çizgi ile bu yola çıkmadı ama kıskanılacak bir çaba ve istikrar ile onlarca hikayenin gidişatını bir araya getirdiler, bunca uğraşın sonunda ilk büyük buluşma Avengers filmi ile oldu.

Bu seriyi resmileştiren ilk isim ise 2009 yılında Iron Man 2 için yapılan basın gösteriminde Kevin Feige’den geldi. Basın gösteriminde Hulk için yapılabilecek bir solo film ve özel bir hikayeden bahsettiği sırada ilk defa “Marvel Cinematic Universe” terimini kullandı.

2008 yılında çekilen Hulk filmi Universal bünyesinde çekilse de film MCU içinde dahil gösteriliyor.

Marvel Sinematik Evreni Adı

Marvel Sinematik Evreni adını sizlere anlattık. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR