Marvel’ın Bilinmeyenleri Listesi 18 Madde

Marvel’ın bilinmeyenleri listemize hoş geldiniz. Hepimizin hayranı olduğu ve örnek aldığı bir süper kahraman vardır. Hepimiz bir dereceye kadar süper kahramanların dünyasını merak ediyoruz. Bunların çoğu da Marvel evreninde yer alıyor. Bugün sizlere Marvel’ın bilinmeyenlerini anlatacak ve sizi büyük bir fan haline getirecek bilgiler vereceğiz.

Marvel’ın Bilinmeyenleri Listesi

Sizler için Marvel’ın Bilinmeyenleri yazımızda birçok bilgi vererek hayranı olduğumuz bu evrenin ayrıntılarına inecek, detaylarıyla analiz edeceğiz. Böylelikle, takip ettiğiniz filmleri hakkında sizler de daha çok bilgi öğrenmiş olacaksanız. Lafı fazla uzatmadan listemize geçelim.

Wakanda Kurgu Değil

Wakanda’nın resmi dili aslında gerçek bir dil. Zimbabve’de ve Güney Afrika’da konuşulan Xhosa lehçesinden esinleniyor. Bu iki lokasyon ilgili evrendeki Wakanda ülkesine de çok yakınlar.

DC ve Marvel

Disney’in şu anda sahip olduğu firma, zamanında DC’yi satın alabilirdi. Marvel’ın 1984 yılındaki yükselişinden sonra şirket editörü Jim Shooter, DC’ye haklarını satın almak için bir teklif sundu fakat teklif DC tarafından reddedildi. Daha sonra 1996 yılında şirket iflas ettiğinde DC alanında bir numaraydı.

S.H.I.E.L.D’in Kökeni

SHIELD, faaliyetlerine Brotherhood of SHIELD olarak Antik Mısır zamanında başlamıştı. Leonardo DaVinci ve Isaac Neywon gibi kişilikler de bu oluşumda yer almıştır. 2010 yılında yayınlanan SHIELD çizgi romanında bu konudan bahsediliyor.

Marvel'ın Bilinmeyenleri

Jihad

Jihad, dünyayı tamamen ele geçirmek ve yıkmak amacı güden bir karakterdir. Fakat 9-11 saldırısından sonra duyarlılık açısından karakter iptal edilmiştir.

Thor’un İkizi

Evrende Thor ile tıpatıp benzeyen bir karakter var. Duyduğunuza çok şaşıracaksınız fakjat bu karakter bir kurbağa. Evet yanlış anlamadınız bir kurbağa üstelik ismi de Throg. Sihirli çekicinin ismi ise Frog Mjolnir.

Marvel’ın Bilinmeyenleri Listesi: Michael Jackson ve Hayali

Dünyaca ünlü pop yıldızı Jackson 90’lı yılların başında firmayı satın almayı denedi. Peki amacı neydi. Jackson, Spider-Man karakterinin film versiyonunda başrol olmak istiyordu.

Marvel'ın Bilinmeyenleri

Venom Nasıl Yaratıldı?

Firma fanları için düzenlediği bir yarışma esnasında Randy Schueller isimli bir fan tarafından gelen öneri karşısında şok oldu. Schueller Spider-Man’ın kostümünün siyah olması ve gizli işlere karışmasını öneren bir tasarı sundu. Firma editörleri bu fikirden yola çıkarak Venom’u yarattılar ve Randy Schueller’e 220 dolarlık bir ödül verdiler.

Kurtadamlar ve Vampirler

Comics Code Authority bir zamanlar karikatürlerde vampirlerin ve kurtadamların kullanılmasını yasaklamıştı. Fakat firma, kurtadamların klasik bir kötü adam tipi olduğunu ve kullanılmamasını çok zor olduğunu savunarak buna karşı çıktı. 60’lı yıllarda X-Men’deki Beast karakterini yayınlamalrı ise bu karşı çıkışa bir örnektir.

Siyah Giyen Adamlar

Siyah Giyen Adamlar asıl olarak Malibu Comics’e ait olmasına rağmen firma bütün hakları 1994 yılında almıştı. Bu demek oluyor ki Siyah Giyen Adamlar hakkında yapılan bütün filmnler,oyunlar ve diziler firma tarafından üretildi.

Marvel'ın Bilinmeyenleri

En Zengin Thor

Thor’un bir Tanrı karakter olduğunu unutmamak gerekli. Ailesi çeşitli dünyalardan toplanan hazine ve değerli eşyalarla dolu bir ganimete sahip. Bu da Thor’u film ve çizgi roman evreninin en zengin karakteri yapıyor.

Marvel’ın İrlandalıları

Marvel’da ünlü süper kahramanların çoğu İrlanda kökenli. Bunlardan bazıları Captain America, Beast,Daredevil ,Bullseye ve Ant-Man

Marvel’ın Bilinmeyenleri: Batman ve Kaptan Amerika

DC ve Marvel 1997 yılında bu iki kahramana özel bir program oluştururlar. Programın konusu şudur;

Red Skull 2.Dünya Savaşı esnasında bir atom bombası çalmak için Joker’i kiralar. Fakat Joker, Red Skull’un nazi olduğunu öğrenince dehşete düşer ve bu ikili Batman Ve Kaptan Amerika gelmeden önce bir kavgaya tutuşur.

Marvel'ın Bilinmeyenleri

Stan Lee ve İncil

Stan Lee iki karakterini oluştururken İncil’den ilham almıştır. Galactus Tanrıyı Silver Surfer ise Şeytanı temsil eder.

Hulk Yeşil Değildi

Hulk ilk yayınlandığında 4 renkli bir baskı hatasından dolayı gri olarak yayınlanmıştı.

Deadpool,Thanos ve Ölüm

Thanos ve Deadpool Ölüm’e(*) delicesine aşıktı. Bu aşk yarışından Thanos galip çıktı ve hatta Ölüm ile çocuk sahibi bile oldular. Ayrıca Thanos, Deadpool’u Ölüm’e kavuşamaması için ölmemekle lanetledi.

*Ölüm, Marvel evreninde kadın bir karakterdir. Adı üstünde ölümün ta kendisidir.

Marvel'ın Bilinmeyenleri

Marvel’ın Bilinmeyenleri Listesi: Deadpool Marvel Evrenini Öldürüyor

Hikaye, X-Men ekibinin Deadpool’u bir akıl hastanesine kapatmasıyla başlıyor. Bir süre sonra onu tedavi etmeye çalışan doktorun aslında Deadpool’u hipnotize eden Pyscho-Man olduğu anlaşılıyor.

Bu hipnotize başarılı olmamasına rağmen Deadpool’u olduğundan daha da dengesiz bir hale getiriyor ve bütün çizgi roman evrenini öldürmek için ölümcül bir saldırıya girişir. Hikayenin sonunda Deadpool, dördüncü duvarı yıkar ve çizgi romanların yazarlarıyla hesaplaşmaya gider.

Bay Ölümsüz

Çizgi romanların karikatürlerinde Mr.Immortal adlı bir karakter vardır ve tek özelliği ölümsüz olmaktır. Birkaç farklı şekilde öldürüldüğü görülmüştür fakat adı üsütnde ölümsüz olduğundan dolayı her defasında yaşama geri dönmüştür.

Tony Stark’ın Gizli Bölgesi

Listemizin yavaş yavaş sonuna yaklaşıyoruz. Şöyle ki, Tony Stark zengin bir playboydur. İnanılmaz bir maddiyata ve bir çok farklı mülke sahiptir. Bu mülklerin arasında gizemiyle bilinen 51.Bölge de yer almakta.

Marvel'ın Bilinmeyenleri

Marvel’ın bilinmeyenleri listesi adlı yazımızın sonuna geldik. Daha fazla buna benzer liste için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR