Mercedes Benz MBUX Tanıtımını Gerçekleştirdi

Mercedes Benz MBUX tanıtımını gerçekleştirdi. Firma, daha az tuş takımına sahip olan aracın yeni nesil bilgi eğlence sistemini tanıttı.

Firma, yeni MBUX ile daha az fonksiyon tuşuna yer vererek kullanıcılarına daha özel deneyimler yaşatmayı hedefliyor. Bu doğrultuda 2021 S-Serisinde yer alan cihaz, “Hey Mercedes” sesli komutunda ki iyileştirmeler ile öne çıkıyor. Direksiyon simidinin arkasında yer alan hayalet gösterge, parmak izi ile erişilebilen kişisel profiller, ses ve yüz tanıma sistemi gibi yeniliklerle otomobil tutkunlarını heycanlandırdı.

Mercedes Benz MBUX Tanıtım

Mercedes Benz MBUX Tanıtımıyla Duyurulanlar

İlk olarak 2018’in başlarında ortaya çıkan cihazın, Eylül ayında piyasaya sürülecek olan S-Serisi ile hayata geçeceği düşünülüyor. Orta konsoldan yukarıya uzanacak 12,8 inçlik dokunmatik OLED bir ekranın bizi beklediğini söyleyebiliriz. Firma, yetkilileri bu yenilikle 27 fonksiyon tuşundan feragat ettiklerini söyledi. Sürücülerine kolaylık sağlama konusunda kararlı olan firma, yeni cihaz ile kişisel tercihleri kaydedebilecek. Bunların yanında ilgili sesli komut, artık 20 komuta kadar sorunsuz çalışmakta ve 27 dili algılayabilicek. Arka bölümde oturanları da düşünen firma, arka bölümde yer alacak olan üç ekranın orta konsola bağlı olacağını söyledi.

Mercedes Benz MBUX Tanıtım

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR