Mercedes Hambach Fabrikasını Satmak İstiyor

Satışların daralmasıyla belirlenen maliyet artışına karşı önlemlerden biri olarak Mercedes Hambach fabrikasını satışa çıkarmak istiyor.

AG ve Mercedes-Benz yönetim kurulu üyesi Markus Schäfer şöyle diyor;

Gelecekte karbondioksit açısından temiz olan bir hareketliliğe doğru dönüşüm, küresel üretim ağımızda da değişiklikler yapılmasını gerektiriyor. Ekonomik zorluğun bu aşamasında üretken kapasiteyi dengeliyoruz ve tesis ağımızı uyarlıyoruz. Bu değişiklikler aynı zamanda kentle ile de ilgili. Bizim için önemli bir hedef, alanın geleceğini sağlamaktır. Başka bir durum ise; mevcut Smart modelleri Hambach’ta üretilmeye devam edecek.

Mercedes Hambach Fabrika

Mercedes Hambach Fabrikasını Satacak

İlgili fabrika 27 Ekim 1997’de faaliyete başladı. Günümüzde Fransa’da dördüncü nesil Smart Fortwo ve Smart Fortwo Cabrio üretiliyor ve güncel olarak 1600 çalışana istihdam ediliyor. Açılışından itibaren 2,2 milyondan fazla Smart fortwo ilgili montaj hattından çıktı. Peki gelecekte ne olacak? Yeni Smart modelleri Çin’de, Mercedes-Benz AG Zhejiang Geely Group tarafından kısa bir süre önce kurulan ortak girişim Smart Car Co. Ltd. tarafından üretilecek.

Mercedes Hambach Fabrika
Hambach’ta üretilen modellerden Smart Fortwo Cabrio

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR