Microsoft Warner Bros Satın Alımı İddiaları

İddialara göre Microsoft Warner Bros satın alımını gerçekleştirmek istiyor. Batman: Arkham Serisi ile tanınan şirketin oyun bölümü satılabilir. Bahsedilen rapora göre Microsoft, yeni nesil Xbox oyunlarını güçlendirmek istiyor.

Telekomünikasyon şirketi AT&T şuanda 154 milyar dolarlık borcunu hafifletmek için Warner Bros’u satmak istiyor.

Microsoft Warner Bros Satın Al

AT&T’nin borçlarını ödemek için bünyesinde bulundurduğu Warner Bros Interactive Entertainment da satmayı düşündüğü şirketler arasında. Fakat şuanda kime satacağı belirsizliğini korumakta.

Microsoft Warner Bros Satın Alımını Bitirebilir

İsimlerini vermek istemeyen kaynaklar ilgili şirket ile sadece Microsoft’un ilgilenmediğini de dile getirdi. Take Two Interactive, EA ve Activision Blizzard’ın da ilgilendiğini doğruladılar. Eğer Xbox tarafı WB’yi satın alırsa, oyun bölümünü ciddi bir şekilde güçlendirecek. Xbox  Batman ve HarryPotter gibi önemli serilere sahip olacak.

Yeni Batman oyunu şuan da geliştirilme aşamasında bununla birlikte Harry Potter RPG oyunu 2021’de oyunun çıkması bekleniyor. Bir önceki konsol neslinde birinci parti oyunlar konusunda iyi iş çıkartamayan firmanın, kendisine daha fazla stüdyo alarak gücüne güç katması çok olası. Özellikle olası WB Games satın alımıyla beraber Rocksteady ve WB Montreal’in de Xbox tarafına geçeceğini belirtmekte fayda var.

Microsoft Warner Bros Satın Al

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR