Microsoft Yeni Nesil Oyunlar İçin Para İstemeyecek

Microsoft yeni nesil oyunlar için para istemeyecek. Firma geliştiricilere oyunları XSeries X’e geçirmek için kullanıcılardan para istememelerini söylüyor.

İlgili konsolların duyurulması ile birlikte kullanıcılar, satın aldıkları yapımları XSeries X’e geçirmek için tekrar para ödemek istemiyor. Firma da bu istekleri göz ardı etmeyerek üçüncü parti geliştiricilerden yapımlarını XSeries X’e aktarımını ücretsiz yapmalarını istedi.

microsoft yeni nesil oyun

Microsoft Yeni Nesil Oyunlarda Baskı Yapıyor

XSeries X konsolların çıkış tarihinin yaklaşması nedeniyle kullanıcılar, son dönemde çıkan yapımları PS4 ve Xbox One üzerinde satın aldıktan sonra PS5 ve Xbox Series X üzerinde tekrar satın almak istemiyor. Bu durumdan dolayı firma getirdiği Smart Delivery özelliği ile Exclusive yapımlarına bir kere para vererek hem Xbox One konsolunda hem de Xbox Series X üzerinde oynamayı mümkün kılıyor. Fakat bu durum üçüncü parti geliştiricilerin yaptığı oyunlarda geçerli değil. Bu nedenle Microsoft, üçüncü parti geliştiricilerden yapımlarını ücretsiz güncellemelerini ya da yapımın yeni nesil konsoldaki kopyasını indirimli olarak satışa çıkarmasını söylüyor. Yine de son kararın geliştiricide olduğunu söylemekte fayda var.

microsoft yeni nesil oyun

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini takip edin.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR