Minecraft inanılmaz derecede popülerliğini arttırıyor

Minecraft satışları resmi olarak 200 milyonu aştı ve 126 milyon kişi aylık aktif olarak oynuyor. Microsoft paylaştığı analizde büyük bir artış gördüğünü açıkladı. Oyun, salgın sırasında rekor kırıyor. Geçtiğimiz ay yeni oyuncularda yüzde 25 artış ve çok oyunculu oturumlarda yüzde 40 artış gördü.

YouTuber ve nostaljiye bağlı oyunseverlerin ilgisini arttı. Oyuna geçen yıl Youtube görüntülenme sayılarında en zirvedeki oyun oldu.

Microsoft’un en iyi satın almalarından biri: Minecraft

minecraft

MinecraftMicrosoft, Mojang’tan yaklaşık altı yıl önce 2.5 milyar dolara satın aldı ve o zamanlar PC, Xbox 360, PS3 ve diğer platformlarda 50 milyondan fazla sattı. Microsoft tarafından akıllı bir satın alımdı ve o zamandan beri inanılmaz satış büyümesi ve ivme kazandı, oyuncuların oyuna geri dönmesini sağladı.

 Oyuncular tarafından bloklardan oluşturulan inşaatlar sayesinde oyuncuların bir ortam oluşturmasına izin verme kavramını seven binlerce oyuncunun hayal gücünü hızla yakaladı.

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!