Motorola, Bütçe Serisini Yeni Moto E ve Moto G Fast ile Güncelliyor

Yeni Moto E ve Moto G Fast

Motorola, bütçe serisini giriş seviyesini yeni Motorola E ve Moto G Fast adında iki yeni telefonla güncelledi.

Geçen yılın serisine kıyasla, yeni Moto E eski Moto E6’nın yerini alırken, G Fast G7 Play’in yerini alıyor. Bu yılın başlarında piyasaya sürülen diğer G serisi telefonlarda olduğu gibi, Motorola daha önce kullandığı numaralandırma sistemini tamamen terk ediyor gibi görünüyor.

G Fast, benzer bir tasarıma ve 19.9 inçlik ekrana sahip Moto G Power ve G Stylus ile güçlü bir benzerlik taşıyor. Ancak yeni G Fast’daki neredeyse tüm özellikler, pahalı kardeşlerine kıyasla düşürüldü. G Fast’daki kameralar da G Power ile hemen hemen aynı. 16 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel 118 derece ultra geniş kamera ve 2 megapiksel makro kamera ve Selfie’ler için 8 megapiksel ön kamera da mevcut. G Stylus’un sahip olduğu aynı 4000mAh batarya ise G Power’da 5000mAh olarak geliyor.

Yeni Moto E ve Moto G Fast

Yeni Moto E ve Moto G Fast Önemli Yükseltmeler İçeriyor

Öte yandan Moto E, geçen yılki E6’ya kıyasla daha önemli yükseltmelere sahip. Telefon, 5.5 inçlik ekrandan 6.2 inçlik bir ekrana gözyaşı çentiği ile birlikte büyüdü. E serisi için bir ilk olan arka parmak izi sensörünü de unutmayalım.

Motorola ayrıca, Snapdragon 435’ten Snapdragon 632’ye geçerek daha sert bir işlemci barındırmaya başladı. Dahili depolama 32 GB’a iki katına çıkmasına rağmen Ram hala E6 ile aynı. Şaşırtıcı bir şekilde Motorola, şarj etmek için USB-C yerine bir Mikro USB bağlantı noktası kullanmaya karar verdi. Motorola, Moto G Fast’in bir Android işletim sistemi güncellemesini alacağına söz veriyor, ancak Moto E için böyle bir söz yok.

Yeni Moto E ve Moto G Fast 12 Haziran’da satışa sunulacak. Moto E ayrıca T-Mobile, T-Mobile tarafından Metro, Boost Mobile, US Cellular, Consumer Cellular, Xfinity Mobile, Republic Wireless ve Verizon’da onaylı ön ödemeli dahil olmak üzere çeşitli operatörler aracılığıyla satışa sunulacak. Moto G Fast, Boost Mobile üzerinden de satışa sunulacak.

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.