Muhtemelen Fark Etmediğiniz Filmlerdeki Çekim Hataları

çekim hataları

İzlerken muhtemelen hiç ama hiç fark bile etmediğiniz çekim hatalarını sizler için listeledik. Bu çekim hataları öyle kolay unutulmaz… Neler var neler!

Dilerseniz listemize başlamadan önce bir ufak hatırlatma yapalım. Bu hatalar bazen salise ile bazen de birkaç saniye ile yakalanıyor. O yüzden izlerken öyle fark etmeniz pek normal bir şey değil. Ve genellikle CGI teknolojisi ile bunun gibi birçok hata önceden kaldırıldı… Bu bilgilendirmeyi de yaptığımıza göre listemize hemen başlayalım!

Çekim Hataları (Film) Listesi:

Alacakaranlık

film çekim hataları

Bir filmi dikkatli bir şekilde izlerseniz, kameranın yansımasını genellikle bir araba penceresinde görebilirsiniz. Bu aslında birçok yönetmenin üstesinden gelemediği yaygın bir hatadır. Alacakaranlık’ta kesinlikle görülüyor.

Inglourious Basterds

film çekim hataları

Bir noktada Alman subayının göğüs amblemi kaybolur ve daha sonra daha sonraki bir sahnede tekrar ortaya çıkar.

Avatar

film çekim hataları

Jake kapsülü açtığında tekerlekli sandalyeden iz yok. Biraz zaman sonra yanından geçerken görünür.

Terminator 2: Judgement Day

film çekim hataları

Filmin başlarında, Terminatör John’u t-1000’den gelen mermilere karşı kendi bedeniyle korur ve sırtında bir kartuş alır. Paltosu kurşun delikleri ile kaplıdır. Ama birkaç dakika sonra yeni gibi görünüyordur.

The Avengers

film çekim hataları

Thor’un etrafındaki her şeyi yok ettiği sahnede, bir arabanın tamponu mucizevi bir şekilde düzeltmiştir…

Dallas Buyers Club

film çekim hataları

Bu film 1985’te geçiyor, ancak bir sahnede bir duvarda bir Lamborghini Aventador’un posterini görüyoruz. Bu araba sadece 2011 yılında piyasaya sürülmüştü.

Titanic

film çekim hataları

Görünüşe göre iki Titanik vardı. Aksi takdirde, güvertenin değişen görünümünü nasıl açıklayabiliriz?

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

film çekim hataları

Jack Sparrow’un çetesinde günümüz modasının hayranı olan birkaç korsan varmış gibi görünüyor.

Terminator 3

film çekim hataları

Bir noktada, John ve Kate küçük beyaz bir düzlemde uçarlar. Yandaki sayı ilk önce n3035c gibi görünüyor. indikten sonra, sayı N3973F olarak değişir. ama sonra indiğinde ilk sayı tekrar ortaya çıkar…

Marie Antoinette

film çekim hataları

Sofia Coppola’nın yönettiği Fransa kraliçesi’nin bu biyografisinde gerçekten şok edici bir hata görünüyor. Converse ayakkabıları 18. yüzyılda aristokrasi arasında popüler gibi…

Ted

film çekim hataları

Ana karakter John, akıllı telefonunu filmin hemen hemen tüm sahnelerinde ters tutuyor gibi görünüyor. Ama bu onun iletişim kurmasını engellemiyor gibi…

Gladiator

film çekim hataları
film çekim hataları

Gladyatör’de, eski Romalıların savaş arabalarında gaz kapsülü olduğunu görüyoruz. Ayrıca, o zamanlarda uçak olmadığından da eminiz. Nasıl olur da böyle çekim hataları yaparsınız ve film bitmeden fark etmeyiz? Aklım almıyor…

Muhtemelen Fark Etmediğiniz Filmlerdeki Çekim Hataları adlı listemizin sonuna geldik. Tabiki, bunlar filmin büyüsünü bozmuyor ama olsun, bilelim biz yeterli. Zaten hayatta her şey bilmek üzerine kurulu değil mi? Esen kalın dostlar.

Ayrıca daha fazla içerik için Otağ‘ın Instagram ve Twitter hesaplarını takip etmeyi unutmayın.