Frank Miller’dan Muhteşem 4 Daredevil Çizgi Roman Önerisi

Frank Miller şimdiye kadar yazılan en ikonik Daredevil hikayelerinden bazılarıyla tanınan ünlü çizgi roman yazarıdır. Yazmış olduğu Korkusuz Adam (Man Without Fear) romanı, çoğu kişi tarafından Miller’ın yazmış olduğu en iyi çizgi romanı olarak kabul edilir. Bugün Frank Miller’in olduğu 4 Daredevil çizgi roman önerisine bakacağız.

1980’lerin başında Daredevil üzerine çalışan ikonik yazar Frank Miller, bu karakterin hikayesini en iyi yansıtan ve anlatan kişi olarak anılmaya günümüzde de devam ediyor. Karakterin 158. sayısından bu yana çizer olarak çalıştıktan sonra Miller terfi etti ve romanların ana yazarı oldu ve Daredevil’in ana yazarı olarak 30 yıla yakın bir süre görevini sürdürdü. Miller’in bu muhteşem görev süresi boyunca ele aldığı en iyi konulara bakalım.

4 Daredevil Çizgi Roman Önerisi

Daredevil #182: “She’s Alive (O Yaşıyor)”

4 Daredevil Çizgi Roman Önerisi listesinin ilk romanı, She’s Alive! 182. sayı, esasen bir önceki sayı için genişletilmiş bir çizgi roman olup, Elektra’nın ölümüne odaklanmaktave Matt’e yas tutması için zaman vermekte. Matt, sayı boyunca yas tutmanın “inkar” aşamasında olup, Elektra’nın bir şekilde hala hayatta olduğunu düşünüyor. Ayrıca çizgi romanda Frank Castle, bir uyuşturucu baronunu yok etmesi için gizli bir ajan tarafından kaçırılıyor ve bir sonraki sayı için Daredevil ve Punisher çatışmasının zeminini hazırlıyor.

Daredevil #190: “Resurrection (Diriliş)”

187. sayıdan itibaren Miller, seriye ninja ve mistik unsurları tanıtmaya başlıyor. Stick, Hand’in düşmanları ile sonsuz bir savaşta kilitlenmiş olan Chaste’nin bir üyesi oluyor. Bu sayı, Elektra’nın arka hikayesine girerken El hikayesini sona erdirerek, Elektra’nın Chaste tarafından eğitildiğini, ancak öfkesini kontrol edemediği ve öfkesinin onu El’in kollarına ittiği için sürgün edildiğini de açıklıyor.

Daredevil #191: “Roulette (Rulet)”

Miller’ın orijinal Daredevil çizgi romanının son sayısı aslında ana hikâyeden bağımsızdır. Ancak Daredevil’in bir önceki sayısındaki Elektra’nın hikayesini tamamlamasının ardından Bullseye ile olan rekabetini de sonuca bağlıyor. Bu süreçte Miller, Daredevil’in koşuşturmalarının Hell’s Kitchen vatandaşları üzerindeki etkisini de inceliyor.

Daredevil #233: “Armageddon”

233. sayı, Kingpin’in, Daredevil’i öldürmek için süper asker olan Frank Simpson, ya da bilinen ismiyle Nuke’u tuttuktan sonra, Nuke’un, Hell’s Kitchen’a tam ölçekli bir saldırı başlatmasını ve Matt’in bu olay sonucunda tekrar Daredevil kostümünü giymesini ve bunların sonucunda Avengers ekibinin de olaylara karışmasını konu ediniyor.

Frank Miller’dan muhteşem çizgi roman önerilerimiz şimdilik bu kadardı. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR