Mulan Ne Zaman Çıkacak?

Disney koronavirüs nedeniyle beklenen canlı aksiyon uyarlaması Mulan’ın yayın tarihini ertelemek zorunda kalabilir. Virüsten önce planlanan çıkış tarihi 27 Mart olan filmin ertelenmesi ile hayranların biraz daha beklemesi gerekecek. Peki Mulan ne zaman çıkacak? Detaylardan bahsedelim.

Daha önce koronavirüsü nedeniyle Nolan’ın Tenet filminin erteleneceği duyurulmuştu. Hollywood’daki her stüdyo gibi Disney de 2020 ve ilerideki planlarını virüs nedeniyle yeniden ayarlamak zorunda kaldı.

Filmlerin Ertelenmesi

Tiyatroların Mart’ta kapanması üzerine Mulan’ın yapımcılığını üstlenen stüdyonun filmin vizyon tarihine birkaç hafta kala gösterimi ertelemesi gerekti. Canlı aksiyon uyarlaması Mulan’ın 24 Temmuz’da çıkması planlanıyor.

Büyük filmler Temmuz ortasında çıkacağı için dünyadaki en büyük sinema zincirlerinden biri yeniden açılma planlarını paylaştı. Nolan’ın Tenet’i bu dönüşün hit filmi olacak gibi gözüküyordu ancak Warner Bros. çıkış tarihini iki hafta daha erteledi. Bu hamle Mulan’a büyük bir hit olabilme şansını tanıdı.

Mulan Yeniden Ertelenebilir

Bir rapora göre Mulan’ın çıkış tarihi yeniden ertelenebilir. Disney artan virüs vakaları nedeniyle planlarını yeniden düzenlemek zorunda kaldı. Filmin ertelenmesinin Tenet’in ertelenmesiyle bağlantısı yok.

Böyle büyük bir filmin iyi performans gösterebilmesi için kalabalık şehirlerin sinemalarını açmaları gerek ancak hastaların sayısının artması bunu engelliyor. Disney Çin’den destek bekliyodu ancak koronavirüsü nedeniyle bu da mümkün gözükmüyor.

Disney Mulan’ın yeniden ertelenmesi ile ilgili resmi bir açıklama yapmamış olsa da yakın bir olasılık olarak gözüküyor. Sinemalar daha açılmayacak ve büyük kitlelere ulaşmak zor olacağı için Disney’in filmi erteleyeceği düşünülüyor. Hatta Disney Mulan’ın çıkış tarihini aralığa kadar erteleyip büyük bir kitleye ulaşmak isteyebilir. Disney’in böyle bir lüksü var mı bilmiyoruz o yüzden filmi Disney+’da çıkarması bile teorik olarak mümkün.

Mulan Ne Zaman Çıkacak? başlıklı haberin sonuna geldik. Daha fazla haber için Otağ‘ın Twitter ve Instagram adreslerini de takip etmeyi unutmayın!