Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Aksiyon Filmleri

En İyi Aksiyon Filmleri

Aksiyon filmleri izlemeyi seven dostlarımız için en iyi aksiyon filmlerini bu içeriğimizde sizler için listeleyeceğiz.

Aksiyon filmlerini seven dostlarımız için IMDB‘ye göre en iyi aksiyon filmlerini listelediğimiz, mutlaka izlemeniz gereken en iyi aksiyon filmleri listemiz ile karşınızdayız. Bu listemizde kesinlikle vakit ayırıp, izlemenizi tavsiye ettiğimiz aksiyon odaklı film önerilerinde bulunacağız.

İşte En İyi Aksiyon Filmleri:

The Dark Knight

Aksiyon filmleri listemizde yer verdiğimiz ilk film; 2008’in en iyi aksiyon film yapımlarından birisi olan Kara Şövalye. Üzerinden 12 yıl geçmesine rağmen hala repliklerini gördüğümüz, aksiyon filmi denildiğinde ise akıllara gelen ilk film olan Kara Şövalye, mutlaka izlenmesi gereken en iyi aksiyon filmleri listemizin en iyi yapımlarından bir tanesi. Cristopher Nolan’ın yönettiği bu filmin hikayesine bakacak olursak; Batman, şehirdeki suçlarla olan savaşını daha ileriye götürürken, bir süre sonra kendisini Joker‘in yarattığı kaos’un tam olarak ortasında buluyor. Bu aksiyon dolu filmin IMDB puanı ise 9,0.

Inception

En İyi Aksiyon Filmleri

Filmin genel olarak hikayesine bakacak olur isek; Leonardo Di Caprio‘nun canlandırdığı Dom Cobb oldukça yetenekli bir hırsız. Cobb’un en önemli yeteneği ise insanların en savunmasız olduğu anda, yani uyurken onların bilinçaltının derinlerinde olan sırları çalmaktır. Yine Cristopher Nolan’ın yönettiği bu popüler aksiyon filmi, IMDB’de 8,8 puana sahip.

Avengers: Endgame

En İyi Aksiyon Filmleri

En iyi aksiyon filmlerini listelediğimiz bu içeriğimizde 2019’un en iyi filmleri arasında yer alan Avengers: Endgame‘den bahsetmezsek olmazdı… Efsanevi Marvel filmleri arasında bulunan Endgame’in hikayesine bakacak olursak; Bir önceki film Avengers: Infinity War olayları sonrasında harabe haline gelen evreni kalan müttefiklerin yardımıyla, Thanos’un eylemlerini tersine çevirmek ve evrendeki dengeyi geri getirmek için tekrar bir araya geliyor. İzlerken heyecanlanacağınız bu Marvel filmi, IMDB’de 8,4 puana sahip.

Uri: The Surgical Strike

En İyi Aksiyon Filmleri

Aksiyon filmlerinin yanı sıra, en iyi savaş filmleri arasına girebilecek bir film olan Uri: The Surgical Strike hikayesiyle birlikte sıkılmadan izlemenizi sağlıyor. Genel olarak filmin hikayesine bakacak olursak; Hint ordusu özel kuvvetleri, bir terörist grup tarafından üslerinde diğer ordu adamlarının öldürülmesinin intikamını alarak gizli bir operasyon yürütüyor. Aditya Dhar’ın yönettiği bu savaş filmi, IMDB’de 8,3 puana sahip.

V for Vendetta

En İyi Aksiyon Filmleri

Hangimiz onun maskesiyle dolaşmadık ki? Hem aksiyon, hem de bir drama filmi diyebileceğimiz ve çoğumuzun akıllarına kazınmış V For Vendetta‘yı bu listemize eklemek istedik. Gelecekteki bir İngiliz zulmünde, sadece “V” takma adıyla bilinen gölgeli bir özgürlük savaşcısı, genç bir kadının yardımıyla onu devirmeyi planlıyor. Kesinlikte izlemenizi tavsiye ettiğimiz bu efsanevi aksiyon filmi, IMDB’de 8,2 puana sahip.

Ford v Ferrari

Sıradaki filmimiz ise en iyi aksiyon filmlerinin yanı sıra en iyi yarış filmleri arasında. Amerikalı otomobil tasarımcısı Carrol Shelby ve sürücü Ken Miles, 1966’da 24 saat Le Mans’ta Ferrari’yi yenmek için Ford’un devrim niteliğinde bir yarış arabası inşa etmek için şirket müdahalesi ve fizik yasalarıyla savaşıyor. Bu 2019 yarış filminin IMDB puanı ise 8,1.

Mad Max: Fury Road

Mad Max’i sanıyorum ki çoğunuz duymuşsunuzdur. Kıyamet sonrası çorak bir arazide, bir kadın, bir grup kadın mahkumun, psikotik bir tapınmanın ve Max adında birinin yardımıyla vatanını arayan zalim bir hükümdara isyan etmesini anlatan bu aksiyon filmi, IMDB’de 8,1 puana sahip.

Guardians of the Galaxy

Bir zamanların en iyi bilim kurgu filmleri arasında olan Guardians of the Galaxy filmine en iyi aksiyon filmleri listemizde de yer verdik. Efsanevi Marvel bilim kurgu filmleri arasında yer alan bu filmin hikayesi; Peter adlı bir çocuğun öğrendiği itiraf sonrasında bir uzay gemisi ile kaçırılmasıyla başlıyor. Yıllar sonra bu çocuk bir küreyi çalmak için bir gezegene gider. Küreyi başarıyla çalmıştır ancak kürenin peşinde Peter haricinde başkaları da vardır. Bilim kurgu filmleri denildiğinde akıllara gelen bu filmin IMDB puanı 8,0.

Blade Runner 2049

Filmin hikayesi bir polisin, halkın huzurunu kaçıracak ve kaos yaratacak bir sırrı ortaya çıkarmasıyla başlar. Oldukça gizemli bir film diyebileceğimiz Blade Runner 2049’un hikayesi, izlerken sizleri oldukça heyecanlandıracak ve filmi izlerken hiç bitmemesini istemenizi sağlayacak. Bu heyecan verici ve gizemli film IMDB’de 8,0 puana sahip.

The Revenant

En iyi aksiyon filmleri listemizin son filmi ise tarih konulu filmlerden bir tanesi. Filmin hikayesi; 1823 yılında Leonardo Di Caprio’nun üstlendiği Hugh Glass sefer aramasındayken ayılar tarafından vahşice saldırıya uğrar ve yaralanır. Bu sırada onun yoldaşlarından olan John, genç kızıldereli oğlunu öldürür ve Hugh’ı da soyarak orada ölüme terk eder. Daha sonra Hugh Glass hayatta kalır ve intikam için savaşmaya başlar.

İşte bu kadar!

Sizler için listelediğimiz hem bilim kurgu filmleri, hem yarış filmleri, hem tarih filmlerini kapsayan en iyi aksiyon filmleri listemiz bu kadardı. Daha fazla film listeleri için Otağ‘ın Instagram ve Twitter hesaplarını takip etmeyi unutmayın.