NBA 2K21’in PS5 ve Xbox Series X’e Çıkış Tarihleri Açıklandı

NBA 2K21

Hayranları tarafından sevilen basketbol oyunu NBA 2K21 sürümüyle tekrar sevenleriyle buluşuyor. Yapımcı ekip 2K Sports yeni nesil konsollar için ne zaman çıkış yapacağını en sonunda açıkladı. Oyun; 10 Kasım’da Xbox Series X, S’de 19 Kasım’da ise PS5’te satışa sunulacak.

Dünyanın en popüler spor oyunları serilerinden bir tanesi olan NBA 2K yeni sürümünün çok yakında yeni nesil konsollar için de satışa çıkacağını doğruladı. NBA 2K serisi için geçiş oyunu olacak olan oyun, eski nesil konsolların aksine PlayStation 5, Xbox Series X ve S içinde çıkacağını artık kesin bir şekilde biliyoruz.

10 Kasım tarihinde Xbox’ın yeni nesil konsollarında, 12 Kasım’da ise ABD, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya ve Güney Kore’de PS5’in lansmanıyla birlikte satışa sunulacak. Oyun PS5 için saydığımız ülkelerde çıkışının akabinde 19 Kasım tarihinde Türk oyuncularla buluşacak.

NBA 2K21

NBA 2K21 Çapraz Platform Desteği Yok

2K Sport, NBA 2K21’in yeni nesil sürümünün “sıfırdan inşa edildiği” gerekçesiyle PS5 ve Xbox Series X’in eski konsollarla çapraz platform desteği sunmayacağını açıkladı. Eski nesilden 10$ daha pahalı olan oyun, Eylül ayında başta PC olamk üzere eski nesil konsollara çıkış yapmıştı. NBA 2K21 PS5 ve Xbox Series X/S sürümünün eski nesil konsollardan ne gibi farklı özellikler sunacağı ise şuan bilinmiyor.

Oyunun yeni sürümü eski nesil konsollarla çapraz platform desteğine sahip olmasa da PS4 ve Xbox One sürümü, geriye dönük uyumluluk sayesinde PS5 ve Xbox Series X’te oynanabilecek. Oyuncular mevcut oynadıkları sürümü yeni nesile yükseltmek isterlerse ise NBA 2K21 Mamba Forever sürümünü satın almak zorunda kalacaklar.

Oyunun eski nesil konsol ve PC için çıkan sürümleri için yapılan incelemeler, genel anlamda olumsuz olarak yorumlandı. Oyunun zamanla durgunlaşmaya başladığını savunan oyuncular yeni nesile sunulan versiyonunu beğenecek mi zamanla göreceğiz.

Daha fazla oyun haberleri için Otağ‘ı Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.