Netflix Bilim Kurgu Filmleri (En İyileri)

Netflix Bilim Kurgu Filmleri

Bu listemiz ile sizlere o çok sevdiğimiz türün güzel bir sıralamasını yapacağız. Netflix bilim kurgu filmleri listesini sizler için hazırladık. Hem de bilim kurgu filmlerinin en iyileri ile…

Netflix, ülkemizdeki kullanıcısının bir hayli yüksek olduğu bir zaman diliminde. E hal böyle olunca da, sizleri bu listeyi yapmanın çok yerinde olacağına karar verdik.

Bu listedeki filmleri bitirmeden sakın başka bilim kurgu filmi izleyeyim demeyin! O halde Netflix bilim kurgu filmleri listemize başlayalım…

Netflix Bilim Kurgu Filmleri

Cloud Atlas (2012)

Netflix Bilim Kurgu Filmleri

Düşündürücü hikayesi ve göz alıcı görsellerin genişleyen, iddialı karışımı, bazıları için çok ağır olacak, ancak Cloud Atlas evreninin büyüklüğü ve kapsamını göz ardı etmek neredeyse imkansız.

Spectral (2016)

Netflix Bilim Kurgu Filmleri

Göremediğin bir düşmanla nasıl savaşırsın? O bizi fark etmeden saldırman gerejeb hayaletlere karşı amansız askeri bir mücadele.

Bird Box (2018)

Netflix Bilim Kurgu Filmleri

Sandra Bullock; gizemli yaratıkların varlığını sürdürdüğü, ölmemek için bakışlarını uzaklaştırmaya zorladığı bir dünyada geziyor. Bullock, iki çocuğuyla birlikte harekete geçip, hayatta kalmak ve bir umuda erişebilmek için tehlikeli bir yolculuk yapmak zorundadır.

Terminator 3: Rise of the Machines (2003)

Netflix Bilim Kurgu Filmleri

Arnold Schwarzenegger’in katil robot serisinin üçüncü bölümü hala değerli bir yapıttır. Bu kez, Arnold’un T-800’ü, bir kez daha sofistike bir robot suikastçı modeli tarafından takip edilen John Connor ile karşılaşıyor.

Serenity (2005)

Netflix Bilim Kurgu Filmleri

Joss Whedon, uzayda kargaşa konulu kült dizisi Firefly’ın bıraktığı yerden devam ederek Kaptan Mal Reynolds ile onun bölük pörçük ancak sadık ekibinin öyküsünü anlatıyor.

Snowpiercer (2013)

Netflix Bilim Kurgu Filmleri

Distopik bir gelecekteki dünyada, sosyal sınıf çevreleri tarafından ayrılmış arabaları taşıyan bir tren. Sahip olmayanlar (Chris Evans liderliğindeki) otoriteye meydan okumaya ve sorumlu olanlardan cevap almaya karar verirler.

Total Recall (1990)

Netflix Bilim Kurgu Filmleri

İnşaat işçisi Douglas Quaid hafıza implantı yaptırdıktan sonra, aslında Mars’ta vahşi bir ayaklanmaya karışmış bir gizli ajan olabileceğini keşfeder.

The Matrix (1999)

Netflix Bilim Kurgu Filmleri

Bir hacker insanların gerçeklik diye algıladığı şeyin aslında makineler tarafından yaratılan bir simülasyon olduğunu öğrenir ve bundan kurtulmak için isyancılara katılır.

Inception (2010)

Netflix Bilim Kurgu Filmleri

Bu akılalmaz bilim kurgu gerilimde, hedefleri bilinçaltlarına girerek bireylerin düşüncelerini etkilemek olan bir casusluk çetesinin hikayesi anlatılıyor.

Netflix Bilim Kurgu Filmleri listemizin sonuna geldik. Ayrıca daha fazla içerik için Otağ‘ın Instagram ve Twitter hesaplarını takip etmeyi unutmayın.