Nintendo’dan Duyuru: Paper Mario: The Origami King

Sürpriz! Nintendo, Paper Mario: The Origami King’in 17 Temmuz’da Switch’e gittiğini açıkladı. Bu RPG macerasında Mario, Olivia adlı peri benzeri bir yaratıkla güçlerini birleştirecek ve King Olly adlı yeni origami temalı bir kötü adamın makinelerine karşı savaşacak.  Bize gerçek bir salak gibi geliyor, ama Prenses Peach’in kalesini dev flamalar ile bağladı ve Bowser’ın birkaç kölesini origami gibi katlayıp kendi ordusuna dahil ederek dönüştürdü. Sonuçta, tüm dünyayı katlamak istiyor, ancak Mario’nun bu konuda söyleyecek bir şeyi var.

Paper Mario: The Origami King

Fragmanda görebileceğiniz gibi, Mario, Bay Fantastic gibi kollarını germesine izin veren yeni bir 1.000 Katlı Silah yeteneğine sahiptir, böylece çevre ile etkileşime girebilir ve bulmacaları çözebilir. Yolculuğunuz boyunca, Bowser dahil olmak üzere birkaç sevimli müttefikin yardımını alacaksınız! Savaşların artık bir 3D bileşeni var ve “hem bulmaca çözme becerileri hem de hızlı bir zekâ” gerektiren halka benzeri arenalarda gerçekleşiyor. Nintendo, bu maceranın duvardaki mini oyunlar ve diğer gizemlerle dolu olacağına da söz veriyor.

 

Paper Mario serisi, Nintendo’nun klasik kahramanının oynadığı mizahi, hafif yürekli maceralar üretti. Ancak, son kayıtlardaki işlem ilk başlıklar kadar iyi karşılanmamıştı. Savaşlarda kullanılacak eşyaları toplamaktan biraz yorulduk ve bir çeşit geleneksel sıra tabanlı RPG sistemine geri dönmeyi çok isteriz, bu yüzden Nintendo’nun bu eleştirilerden herhangi birini kalbe alıp almadığını görmek isteriz oyun birkaç ay içinde yayınlanacak.

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Paper Mario: The Origami King Teaser’i

https://www.youtube.com/watch?v=FX6DTLcWUdY