Nostaljik Oyunlar – Duygu Seli Oluşturacak 10 Oyun!

Nostaljik oyunlar listesine hoş geldiniz! Oyunculara yaşattığı nostalji duygusu ile öne çıkan eski ama bir o kadar da başarılı 10 oyunu listeledik. Her ne kadar hepimize etki eden nostaljik oyunlar farklı olsa da, bu listede genel oyuncu kitlesine bu duyguyu yaşatmayı başaran oyunları sıraladık.

Duygu Seli Oluşturan Nostaljik Oyunlar Giriş

Liste her ne kadar birçoğumuza nostalji yaşatan oyunları içerse de, sizin için nostaljik olan bir yapım bu listede olmayabilir. Bu yüzden eğer sizi yaşattığı nostaljik duygular ile etkileyen liste dışı bir oyun varsa bunu yorumlarda belirtmeyi unutmayın. O halde hazırsanız başlayalım.

GTA Vice City

nostaljik oyunlar

Efsane serinin efsane oyunu GTA Vice City. 2001 yılında çıkışını yapan yapım, birçoğumuzun hayatında yer etmiştir. Bazılarımız görevleri yapıp hikayeyi takip ederken, bazılarımız da serbest bir şekilde şehri birbirine kattı. Ayrıca GTA Türk ve GTA Kurtlar Vadisi gibi efsane modları da unutmamak lazım.

Mafia

nostaljik oyunlar

Özellikle bize sunduğu gerçekçilik ile bir çok oyuncunun aklında yer eden bir oyun Mafia. Yalnızca hikayesiyle değil, oynanışıyla da gönüllerde taht kurmayı başardı. Mafia konusunu işleyen başka yapımlar olsa da, hiçbiri 2002 yapımı Mafia kadar başarılı işleyemedi.

The Sims

nostaljik oyunlar

The Sims, bu listedeki en eşsiz oyunlardan bir tanesi. Bir yaşam simülasyonu olan Sims’in çıkışı 2000 yılında gerçekleşmişti. Eğlenceli mizah anlayışı ve oynanışta sunduğu çeşitlilikle Sims, birçok oyuncunun yüzlerce saatlerini gönül rahatlığıyla harcadığı bir eser oldu.

Age of Empires 2

nostaljik oyunlar

İnternet kafelerin vazgeçilmezi, strateji sevmeyen insanların bile dönüp bir baktığı oyun Age of Empires 2. Belki de strateji severlerin birçoğunun oynadığı ilk strateji oyunu. Çıkışını ise 1999 yılının Eylül ayında gerçekleştirmişti.

Need For Speed Underground 2

nostaljik oyunlar

Efsane serinin efsane oyunu Need For Speed Underground 2, belki de bir çok yarış oyunu tutkununun bu türe giriş yapmasını sağlayan oyundu. içindeki araçları ezbere bildiğimiz bu eserin çıkış yılı ise 2004.

Crysis

nostaljik oyunlar

Her ne kadar nostaljik oyunlar listesindeki diğer oyunlardan daha yeni olsa da, özellikle ülkemizde bir zamanlar oldukça popülerdi. Özellikle oyunun şu an bulunduğumuz 2020 yılında geçtiğini hesaba katarsak, belki de geri dönüp eski günleri yad etmemizin vakti gelmiştir. Crysis 2007 yılında piyasaya sürülmüştü.

 Halo: Combat Evolved

nostaljik oyunlar

Günümüzde de varlığını sürdüren Halo serisinin ilk oyunu Halo: Combat Evolved’dur. Başarılı serinin bugünlere gelmesinde büyük payı olan oyun, FPS türünü yeni oyuncular ile tanıştırma konusunda büyük bir görev üstlenmiştir. Özellikle çıktığı on yılın en başarılı oyunlarından biri kabul edilen yapım ilk çıkışını 2001 yılında gerçekleştirmiştir.

Resident Evil 4

nostaljik oyunlar

O halde nostaljik oyunlar listemize bir başka köklü seri ile devam edelim. Resident Evil 4, sadece kendi sersinin değil aynı zamanda tüm oyun dünyasının en başarılı eserlerinden birisi olarak kabul edilir. Getirdiği yenilikler ile zamanında büyük ses getiren oyun, çıkışını 2005 yılında yapmıştır.

Pes 2013

nostaljik oyunlar

Bu listedeki en yeni oyun, çıkışını 2012 gibi diğer oyunlara nazaran çok daha yakın bir tarihte yapmış olan pes 2013. Sadece çıkışı ile değil, aynı zamanda türü ile de kendini bu listedeki diğer oyunlardan kolayca ayırabiliyor. Evinde Playstation 3’ü bulunan herkesin vazgeçilmezi olan Pes 2013, uzun süre boyunca futbol severlerin kozlarını paylaştığı bir yapım olmayı başardı.

GTA: San Andreas

nostaljik oyunlar

O halde bir GTA oyunu ile açtığımız listemizi, başka bir GTA oyunu ile kapatalım. Sadece kendi serisinde ya da türünde değil, getirdiği yenilikler ile tüm oyun dünyasında çığır açan bir oyundu GTA San Andreas. Yapım her bakımdan kendi zamanındaki oyunlardan birkaç gömlek üstündü. Her tür oyun severin en azından bir defa denemiş olduğu GTA San Andreas, 2004 yılında raflardaki yerini almıştı.

Duygu Seli Oluşturan Nostaljik Oyunlar Sonuç

Nostaljik Oyunlar – Duygu Seli Oluşturacak 10 Oyun! listemizde yer verdiğimiz oyunlardan hangisi sizi daha çok etkiledi? Özellikle bu oyunlardan birinde yaşadığınız duygu dolu bir anınız varsa yorumlarda diğer oyun severler ile paylaşmayı unutmayın. Daha fazla içerik için Otağ‘ın Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.