OnePlus Nord Tanıtıldı

Uzun zamandır yer yer haberini sunduğumuz ve şirketin de başarılı bir pazarlama stratejisi izlediği OnePlus Nord tanıtıldı. Şimdi sizlere baştan sona bütün detaylarıyla OnePlus Nord’u takdim edeceğiz.

Fotoğraflar eşliğinde, söz konusu telefonun önce dış görünüşünü; sonra yazılımsal ve donanımsal özelliklerini, en son olarak ise kamera özelliklerini sizlere aktarmayı düşündük. Öyleyse vakit kaybetmeden OnePlus Nord turumuza hemen başlayalım!

Estetiksel Olarak OnePlus Nord: Dış Görünüşü

Bu noktada OnePlus Nord‘un bize tanıdık olan noktaları olsa bile, farklı olan noktaları da var. Ekstra olarak söylemek gerekir ki; farklı olan noktaların olması günümüzdeki sıradanlaşma açısından oldukça önemli. Her birey dışarı çıktığında elinde bulundurduğu telefonun diğer telefonlara göre estetiksel açıdan daha etkileyici olmasını arzular. Çünkü bizler donanıma ve yazılıma para verdiğimiz kadar işin sanat boyutuna da bir nevi yatırım yapıyoruz. Şirketler de bunun farkına vardığından ötürü, oldukça ilgi çekici tasarımlar ile her sene karşımıza çıkmaktalar.

OnePlus sıkı takipçilerinin oldukça beğeneceği olan bir değişiklik var. Telefonun ön tarafındaki alışık olduğumuz kavisli ekran, düz ekran ile birlikte değiştirilmiş durumda. Telefonun ekranının sol üst köşesinde Galaxy S10+ benzerliği mevcut. Kısacası, telefonun sol üst köşesinde iki sensör mevcut. OnePlus 7T haricinde, arka tarafındaki kameraların tasarım şeklinde ise alışılagelmişin dışında herhangi bir adım yok maalesef. Arka tarafında dörtlü kameraya sahibiz. Şirket telefona ayrıca eşlik edecek olan OnePlus kablosuz kulaklığı da bugün duyurdu.

OnePlus Nord Tanıtıldı

OnePlus Nord 5G Özellikleri

OnePlus Nord bu yılın en popüler yongalarından biri olan Qualcomm’un Snapdragon 765G’sinden güç alacak. Şu sıralar, 5G’nin kabiliyetlerini en iyi şekilde sunmasını amaç edinen telefon üreticileri genellikle en düşük fiyatlı olarak bu seçeneği değerlendirdiği için pek şaşırmış sayılmayız. OnePlus Nord Snapdragon 765G ve OxygenOS’u bir araya getirerek, hemen hemen her kullanımda amiral gemilerinden hiç farkı olmayacak şekilde kullanıcısına hızlı ve sorunsuz bir hizmet sunma konusunda iddialı. Telefonun 4,115 mAh batarya ile birlikte gelmesi bekleniyor. Bunun yanı sıra, telefon ayrıca en az 2 yıl yazılım güncellemesi ve en az 3 yıl da güvenlik güncellemesi alacak.


Fiyat aralığı amiral gemilerinden az olmasına rağmen, telefon sizler için 90Hz ekran yenilemesine sahip olacak. Ekran ise 20:9 en boy oranına sahip olmak ile birlikte; 1080×2040 çözünürlüğünü kendinde bulunduracak. Haliyle, bu özellikler sayesinde amiral telefonlarındaki gibi bir izleme deneyimi elde edeceksiniz. Bunun yanı sıra, parmak izi tarayıcı da ekrana gömülü olacak. Fiyatına kıyasla heyecan verici olan bir diğer özellik ise, telefonun dokunmatik örnekleme hızı 180Hz. Telefonun bellek ve hafıza seçeneklerine gelirsek, en alt model; 8 GB Ram ve 128 GB iç hafızaya, bir diğer alabileceğiniz seçenek ise; 12 GB Ram ve 256 GB iç hafıza.

OnePlus Nord Tanıtıldı

OnePlus Nord 5G Kamera Özellikleri

Daha önceden defalarca altını çizmiş olmamıza rağmen, OnePlus Nord‘un kameralarının kendisine ait bir başlığı olsun istedik. Günümüzde bir telefonu oldukça değerli kılan en büyük özellik nedir? Ya da soruyu biraz değiştirirsek, sizin için bir telefonun iyi kılan ilk üç özellik nedir diye sorsak; şüphesiz ki kamera özellikleri cevaplar arasında yer bulur. Bu nedenle, şirketler günümüzde kamera için oldukça özel bir mesai harcamaktadır. OnePlus Nord’un kameraları için özellikle ekstra para harcanmış durumda. Telefonun arka kamera özellikleri;

  • 48 MP Sony IMX 586 ana kamera (OIS ile birlikte)
  • 8 MP Ultra geniş açıya sahip kamera
  • 2 MP Makro kamera
  • 5 MP Derinlik algılayıcı sensörü

2x yada 3x telefoto kamera yok fakat 48 MP’lik ana sensör kırpma aracılığı sayesinde 2x’i iyi şekilde sunabilmekte.

Özçekimciler için ön tarafa gelirsek;

  • 32 MP ana kamera
  • 8 MP ultra geniş açılı kamera

Ön taraftaki ultra geniş açılı kamera grup fotoğrafları veyahut etrafınızı daha iyi çekmek için oldukça kullanışlı olacak gibi görünüyor. OnePlus Nord’un bütçesine göre kamera performansı konusunda oldukça başarılı olmasını bekliyoruz.

OnePlus Nord Tanıtıldı

OnePlus Nord Fiyatı ve OnePlus Nord Ne Zaman Çıkıyor?

OnePlus Nord‘un 8GB/128GB seçeneği yani en temel konfigürasyonu 399 Euro (460 dolar kadar) etiketi ile birlikte piyasaya sunulacağı tahmin ediliyor. OnePlus Nord Türkiye tahmini fiyatının 2500-4000 Türk Lirası arasında olacağını düşünüyoruz. Bu özelliklere göre söz konusu telefon beklediğimizden daha da az bir fiyat ile çıkış yapacak. Avrupa ve Hindistan’da erkenden açılması beklenen telefonun; bahsi geçen bölgelerde 4 Ağustos’ta satışa çıkması düşünülüyor.

OnePlus Nord Tanıtıldı

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini takip edin.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR