Oyuncu Fareleri Önerisi 2020: Fare Tavsiyeleri

Oyuncu Fareleri Önerisi 2020: Fare Tavsiyeleri yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda rahat seçim yapabilmeniz adına her bütçeye uygun mouseleri sizlere sunacağız.

Hemen hemen her oyuncunun en önemli aracı kesinlikle faredir. İlgili donanım seçimini gerçekten de çok iyi yapmak lazım, çünkü mouse seçimi kişinin özellikle rekabetçi oyunlardaki performansını arttırabilirken aynı zamanda düşürebiliyor da. Bu bağlamda, sizlere, her bütçeye uygun donanım önerilerimizi sunacağız.

Oyuncu Fareleri Önerisi 2020 Fare Tavsiyeleri

Öncelikle yapacağımız tavsiyelerin, en yukarıdan en aşağıya doğru, fiyatlara göre olduğunu bilin. Fiyatları net olarak vermeyeceğiz, çünkü kur dalgalanmalarından ve vergilerden dolayı sürekli değişiyorlar. Ancak, bulundukları fiyat bandı genellikle aynı kalıyor. En ucuzdan en pahalıya doğru geçeceğiz, bizim seçtiğimiz fiyat başlangıcından daha ucuz cihazlar elbette vardır ancak bunların hepsi genellikle birbirlerinin aynıları oluyorlar. Bu bağlamda listeye koymaya değer bulmadık. Hazırsanız başlayalım.

Logitech G102

Oyuncu Fareleri Önerisi 2020 Fare Tavsiyeleri g102

Giriş donanımı olarak bize göre en iyilerden bir tanesi. 8000 dpi özelliği, 1 ms tepki süresi ve 85 gramlık ağırlığıyla oldukça hafif bir görüntü çizen donanımın ufak çaplı ışıklandırmaları da mevcut. Kablolu USB bağlantı seçeneğiyle gelen cihazın 116x62x36mm boyutlarında olduğunu da belirtelim, elinize uygunluğunu da böylelikle kendiniz kafanızda kurgulayabilirsiniz. Cihazın kendi segmentinde gayet yeterli olan Mercury sensörünü de kullandığını belirtelim.

Logitech G300S ve G203

Oyuncu Fareleri Önerisi 2020 Fare Tavsiyeleri logitech g203 g300s

Oyuncu fareleri önerisi 2020 fare tavsiyeleri listemizin giriş üstü modelleri karşınızda. Oyuncu Fareleri Öneriİki model de gayet güvenilir ve stabil çalışan ürünler. G300’ün uzun süredir piyasada bulunması ve çokça tercih edilmesi güvenilir bir referansken, G203’ün de G102 temeline kurulmuş bir donanım olması kendisini öne çıkartıyor. İki donanım da kablolu USB bağlantısını kullanıyor. G300S 2500 dpi aralığına sahip ve 115x72x37mm boyutlarındayken; G203 8000 dpi aralığına sahip, 1 ms ve 116x62x38mm boyutlarında olmasıyla dikkat çekiyor. Bu bağlamda, dpi özelliklerinden dolayı G203’ün bir tık ileride olduğunu söyleyebiliriz. Bütçenize uygun ürünü alabilirsiniz.

Steel Series Rival 3 ve 300s

Oyuncu Fareleri Önerisi 2020 Fare Tavsiyeleri steelseries rival 3 300s

2020 yılında oldukça popüler olan Rival 3 modelini de listemize ekledik. Oyuncu fareleri önerisi 2020 fare tavsiyeleri listemizdeki bu iki fare de kendi fiyat segmentlerinin kralları olarak göze çarpıyor. Tek fark, 300s’in bir tık daha büyük olmasıyken Rival 3’ün daha küçük ve daha yeni bir model olması. Ellerinizin büyüklüğüne göre ilgili modellerden birini tercih edebilirsiniz. 1 ms tepki süresi, 77,1g ağırlığı, 8500 dpi olması, optik sensörü ve 6,7×12,1×3,8cm boyutlarıyla Rival 3; 7200 dpi, optik sensörü, 1ms tepki süresi ve 97g ağırlığıyla dikkat çekici modeller arasına girmekte.

Steel Series Rival 310 ve Sensei 310

Oyuncu Fareleri Önerisi 2020 Fare Tavsiyeleri steelseries rival 310 sensei 310

Oyuncu fareleri tavsiyeleri listemizdeki bu modellerle beraber biraz daha yükseliyoruz. İki modelin de teknik özellikleri birbirlerine oldukça benziyor, sadece tasarımsal olarak farklar var. Önceki düşük fiyatlarıyla dikkat çeken modellerin aksine bu modellerde daha net ve çizgileri daha belli olan kasa yapılarına geçiyoruz. Optik sensörleri bulunan cihazlarda 12000 dpi değeri bulunuyor. 1 ms tepki süresi, 90-99g ağırlığı ve 12,8x7x4,2cm’lik boyutlarıyla bu modeller de güzel alternatifler.

Logitech G305 Lightspeed Wireless

Oyuncu Fareleri Önerisi 2020 Fare Tavsiyeleri logitech g305

Bize göre fiyat ve performans bazındaki en başarılı kablosuz cihazlardan birisi bu model. Hem ergonomik olması hem de kablosuz değerlerinin oldukça iyi olmasıyla öne çıkan G305, oyuncular için de güzel bir alternatif oluşturmakta. Üstelik pil süresi de oldukça iyi. 72,6g ağırlığı, 11,7×6,2×3,8cm boyutları ve 5 kademeli profiliyle piyasada olan ürüne, taşınabilir oyuncu laptopları için uygun fiyatlı kablosuz bir cihaz arayanlar kesinlikle göz atmalılar.

Logitech G402

Oyuncu Fareleri Önerisi 2020 Fare Tavsiyeleri logitech g402

Oyuncu fareleri öneri ve tavsiye listemizin en dikkat çeken modellerinden birisi bu. FPS oyunlarına yönelik geliştirilen bu model tasarımıyla da çok dikkat çekmekte. Kendi fiyat segmentinde oldukça iyi bir tercih olan bu model hem sunduğu ergonomi hem de kullanılabilirlik seçenekleriyle beraber öne çıkıyor. Çoklu tuş atamalarını da kullanabileceğiniz cihaz, ufak çaplı RGB renklendirmeleri de barındırıyor. 136x72x41mm boyutu, 144 gram ağırlığı ve yüksek DPI değeri ile oyuncu fareleri önerisi 2020 fare tavsiyeleri listemizdeki ilgili ürün gayet alınabilir bir model.

SteelSeries Rival 600 ve 710

Oyuncu Fareleri Önerisi 2020 Fare Tavsiyeleri steelseries rival 600 rival 710

600 modeli daha renkli ve farklı bir tasarıma sahipken, 710 modeli eski okul çizgileriyle dikkat çekiyor. İkisi de birbirlerine benzeyen özellikleriyle beraber tercih edilebilir modeller. Zaten bilindik markalardan aldığınız sürece bu fiyat segmentindeki hiçbir ürün sizi hayal kırıklığına uğratmaz. Bütçenize göre ve güvendiğiniz markaya göre bulabildiğiniz modeli tercih edebilirsiniz.

Razer Deathhadder V2, Mamba Elite ve Viper

Oyuncu Fareleri Önerisi 2020 Fare Tavsiyeleri razer mamba elite razer v2 razer viper

Kendi fiyat aralığında gayet uygun olan bu modeller kullanıcılara büyük ergonomi sunmaktalar. Özellikle dış görünüşleriyle beraber işin şov kısmını da tamamlayan ilgili donanımlar, performans olarak da herhangi bir kısıtlamayla beraber gelmiyor. Hem sundukları ergonom, hem kullanılabilirlikleri hem de performanslarıyla fiyatlarını sonuna kadar hak ediyorlar. Eğer, ilgili fiyat segmentine çıkabiliyorsanız tercih edebilirsiniz.

Logitech G502

Oyuncu Fareleri Önerisi 2020 Fare Tavsiyeleri logitech g502

G502, ilginç tasarımı ve tekerlek kilidiyle beraber oldukça dikkat çeken bir model. İlgili modelin şüphesiz ki en büyük özelliği şovmen tasarımı ve özellikleri. 16000 dpi’a kadar yükselebilen değerlerle beraber 121g ağırlığa sahip olan cihaz ergonomik bir görüntü çiziyor. Marka tercihine göre kesinlikle önerdiğimiz bir model olarak ürünü listemize ekledik.

SteelSeries Rival 650 Wireless

Oyuncu Fareleri Önerisi 2020 Fare Tavsiyeleri steelseries rival 650

2020 yılının en dikkat çeken modellerinden birisi Gerçek bir kablosuz oyuncu faresi isteyenler için önerebileceğimiz bir model. Hem kablosuz özellikleri hem mouse özellikleri hem tasarımı hem de fiyatıyla oldukça dikkat çeken ürün, kablolu oyuncu donanımı performansını kablosuz donanımla görmek isteyen kullanıcılar için en iyi alternatiflerden. Şarj süresiyle beraber de oldukça iyi değerlere ulaşan cihazın RGB özellikleri de mevcut, isterseniz renklendirmelerini kapatarak kullanım süresini de arttırabilirsiniz.

Oyuncu Fareleri Önerisi 2020 Fare Tavsiyeleri Sonuç

Oyuncu fareleri önerisi 2020 fare tavsiyeleri listemizin sonuna geldik. Listemizde hemen hemen her fiyat segmentine uygun olan cihazları önermeye çalıştık. Önerdiğimiz cihazların fiyatlarından da alt segmentte bulunan donanımların özellikleri genellikle birbirlerine benzer oluyor, bu noktada pek seçici olamayabilirsiniz. Ancak, başlangıçtan aldığımız modelin fiyatından itibaren üst taraflara çıkmaya başladığınız zaman seçimlerinizi verdiğimiz listeye göre yapabilirsiniz. Listedeki hiçbir ürünün sizi hayal kırıklığına uğratmayacağı konusunda da emin olabilirsiniz. Daha fazlası için için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın ve kendinize iyi bakın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR