Oyunların Pazar Payı 10.4 Milyar Dolar Arttı

Yakın tarihte yayınlanan istatistiklere göre; son üç yıl içerisinde dünyanın en büyük beş segmentindeki oyunların pazar payı 10.04 milyar dolar arttı.

Gelişen ve değişen dünyamızda, son yıllarda yaşanan küresel sorunlardan dolayı video içeriği endüstrisinde gelir ve giderler payında artışlar meydana geldi. Bütün dünyayı derinden etkileyen Covid 19 salgını, sebebiyle oyuncu kitlesinin daha fazla sanal ortamda vakit geçirmesi ilgili pazarlarını olumlu şekilde etkiledi. Video içeriği sektöründe ki verilere göre, 2017 yılında ki 20,8 milyar dolar kar elde ederek dünyanın en büyük endüstri sektörüne sahip olan Çin, elde ettiği bu büyük oranı açıkladı.

Oyunların Pazar Payı

Mobil Sektör Oyunların Pazar Payını Çok Etkiledi

Mobil yapımların oyun sektöründe ki yerinin yadsıyamayacak kadar büyük olduğu bilinen bir gerçektir. Yapılan araştırmalara göre; mobil oynanan yapımlar, küresel video yapımlarının içerisinde en fazla gelir oranına sahip. İstatistikler, mobil segmentinden elde edilen kâr oranının 2017 yılında 29,34 milyar dolarken son 3 yılda bu oranın, 34,11 milyar dolara yükseldiğini ortaya koyuyor. Bu oranlar önümüzdeki yıllarda da bu trendin devam edeceği gerçeğini gösteriyor. 2024’e kadar gerçekleşmesi beklenen hedefler arasında en büyük pazarlarının elde edeceği kârın 36.56 milyar dolar olması yönünde.

Oyunların Pazar Payı

Gelişmelerden haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR