Panasonic RZ-S800W Kulaklık İncelemesi ve Yorumları

Panasonic RZ-S800W

Panasonic markası aklınıza, kulaklık yerine televizyonları veya kameraları getirebilir, ancak bu, şirketin ilk gerçek kablosuz kulaklık çifti olan Panasonic RZ-S800W ile değişecek.

Panasonic RZ-S800W Kulaklık İncelemesi

Şirket tarafından yayınlanan blog yazısına göre kulaklık şu özellikleri içerecek;

  • Güzel, pürüzsüz ses
  • İyi pil ömrü
  • Uzun süre rahat kullanım
  • Gürültü önleyici
  • Rekabetçi ve uygun fiyat
  • Hacimi uygun modern tasarım
  • Kesintisiz çağrı kalitesi
Panasonic RZ-S800W Kulaklık İncelemesi ve Yorumları

RZ-S800W’nin tasarımı, Samsung Galaxy Buds Plus gibi iç kulağınızın etrafına kaplamak yerine kulağınızın dışında oturur ve yerinde tutmak için uca güvenir. 7 gramlık ağırlığıyla dengenin mükemmel olacağı söyleniyor, yani kulağınızdan düşecek gibi olmayacak. Kulaklarınıza en uygun olanı bulmak için beş farklı boyutta silikon uç seti bulunmaktadır.

Etrafınızdaki herkes, RZ-S800W’yi taktığınızı fark edecek çünkü sol kulaklıkta yanıp sönen mavi LED dikkatleri üzerine çekiyor. İyi yanı ise diğer kablosuz kulaklıkları gibi gülünç görünmüyorlar.

Panasonic RZ-S800W Kulaklık İncelemesi ve Yorumları

Panasonic RZ-S800W Ses Özellikleri

Ses, her kulaklıkta neodimyum maddesinden mıknatıs bulunan 8 mm’lik bir sürücüden iletilir ve ortaya çıkan ses kalitesi kalın, parlak ve çok kalitelidir. Panasonic, RZ-800W’yi daha nötr bir şekilde ayarlamayı seçti, yani bass ve vokaller gibi yapay sesler entegre edilmedi.

Panasonic RZ-S800W Kulaklık İncelemesi ve Yorumları

Gürültü engelleme, uygulama ve kontroller

Panasonic, kulaklıkların içinden ve dışından istenmeyen gürültüyü ortadan kaldırmak için RZ-S800W için Çift Hibrit Gürültü Önleme sistemi kullanır, Genel kullanım için harika olabilir ancak en iyi model kulaklıklar kadar etkili olmadığı söyleniyor. Ortam modu aktif olmasa bile, kendi konuştuğunuzu duyabiliyorsiniz, ancak evin etrafındaki trafik ve genel sesler etkili bir şekilde engellenebiliyor.

Panasonic RZ-S800W Kulaklık İncelemesi ve Yorumları

Gürültü engelleme ayarları, sağ kulaklıktaki dokunmaya duyarlı panel kullanılarak ayarlanır; burada uzun bir basış açık, kapalı ve Ortam modu arasında geçiş yapar. Ayrıca dokunmatik kontrolleri kullanarak müzik çalabilir ve duraklatabilirsiniz. Birden fazla hareketi bu şekilde kullanma konusunda endişeler olsa da, bu çok karışık değil ve çoğunlukla istediğiniz şekilde yanıt vereceğini söylemekten mutluluk duyarız. Ayrıca sol kulaklığa uzun bir basış Siri veya Google Asistan’ı etkinleştirir

Panasonic’in Audio Connect uygulamasını indirin ve gürültü giderme efektini 50 farklı seviyede hassas bir şekilde kontrol edebilirsiniz. RZ-S500W’nin tüm dünyadaki sesleri keseceğine dair inancını kesin, ancak şehir ve trafikte genel, günlük kullanım için mükemmeldir.

Pil ve bağlantı

Panasonic, ANC açıkken çalma süresinin 6,5 saat olduğunu ve 19,5 saatlik şarj kutusuyla toplam kullanım süresinin olduğunu ortalama 20 saat söylüyor. Kulaklıkları kılıfla şarj etmek yaklaşık 2 saat sürer. Uygulamada, her kulaklık için ayrı pil seviyeleri gösteren bir pil ölçer bulunuyor.

Yani pil ömrü RZ-S800W’yi satın almak için güçlü bir neden. Pil ömrü AirPods Pro’dan daha uzun ve Sony ile aynı. Bu önemli bir fayda.

Panasonic RZ-S800W Fiyat, garanti ve stok durumu

Panasonic RZ-S500W, şimdiye kadar İngiltere ve Avrupa’da 169 İngiliz Sterlini’ne satıldı. ABD’de piyasaya sürülmesi, yakın gelecekte fiyatın 199 $ civarında olması muhtemeldir. Panasonic’in ses ürünleri için bir yıllık ücretsiz garanti veya değiştirme garantisi vardır.

Panasonic RZ-S800W inceleme ve yorum yazımızın sonuna geldik. Sizler için çalışırken kullanabileceğiniz en iyi klavyeleri de listelemiştik.

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın!