Parasite Siyah Beyaz Versiyonu Geliyor!

Bong Joon-ho’nun Oscar ödüllü film, Parasite siyah beyaz versiyonu bu ay İngiltere’de gösterime girecek.

İlk olarak ocak ayında duyurulan versiyon, 24 Temmuz’da sınırı bir şekilde Curzon Home Cinema yayın platformunda yayınlanacak.

Parasite Siyah Beyaz Versiyonu

Parasite Siyah Beyaz Fragman

Yönetmen şu ifadeleri kullandı:

Parazit’i siyah beyaz olarak sunmaktan ve büyük ekranda sergilemekten son derece mutluyum. Aynı film siyah beyaz olarak sunulduğunda izleme deneyiminin nasıl değiştiğini görmek büyüleyici olacak.

Bong Joon-ho

30 saniyelik fragmanı izlemek için aşağıdaki videoya bakabilirsiniz.

Yönetmeni Parasite Siyah Beyaz Versiyonu İçin Neler Söyledi?

Bong Joon-ho şöyle devam etti:

Siyah beyaz versiyonu iki kez izledim ve zaman zaman film daha çok bir masal gibiydi ve bana eski zamanlardan garip bir hikaye izliyormuşum gibi hissettirdi. İkinci kez izlediğimde, film bir bıçakla kesilmiş gibi daha gerçekçi ve keskin hissettirdi. Ayrıca, oyuncuların performanslarını daha öne çıkardı. Bu yeni sürüm sayesinde pek çok kısa izlenim edindim, ancak yayınlanmadan önce bunları paylaşmak istemiyorum. Umarım seyircilerin hepsi kendi deneyimlerini, eski renkli sürüme göre karşılaştırabilir.

Parasite Siyah Beyaz Versiyonu

Parasite Filminin Aldığı Ödüller

Parasite, En İyi Uluslararası Film, En İyi Orijinal Senaryo, Bong Joon-ho için En İyi Yönetmen ve 2020 Oscar’ında En İyi Film ödüllerini almayı başardı. Ayrıca, Oscar kazanan ilk Güney Kore filmi ve Best Picture’un çektiği dili İngilizce olmayan ilk filmi oldu.

Parasite Siyah Beyaz Versiyonu Geliyor! Daha fazla gündem haberi için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR