Peaky Blinders Alfie Nasıl Hayatta Kaldı?

Peaky Blinders Alfie

Peaky Blinders Alfie Solomons, 4. sezonunda Thomas Shelby’nin sıktığı kurşunla yüzünden vurulmuştu. Peki buna rağmen hayatta kalmayı nasıl başardı? Yahudi mafyası Alfie’nin öldüğü düşünülmüştü ancak dizinin 5. sezonunda kendisini neredeyse öldüren adam olan çete lideri Thomas Shelby’ye yardım etmek için yeniden ortaya çıkmasıyla izleyicilerin kafasında soru işaretleri oluştu.

Peaky Blinders Alfie Nasıl Ölmüştü?

Tüm dizi boyunca Alfie, Tommy’nin hem dostu hem de düşmanı olmuştur. Alfie, açıkça görülen cazibesine ve zekasına rağmen dizinin 4. sezonunda kendisinin Shelby ailesine karşı düşman olduğu ve onlara ihanet ettiği artık bilinir olmuştu. Alfie, yerel bölgeyi Lucca Changretta’dan korumak için Tommy’nin ekibiyle çalışmak yerine, İtalyan-Amerikan mafyasının patronuyla bir anlaşma kabul eteyi tercih etmişti. Ancak Alfie, Peaky Blinders’ın ondan bir adım önde olduğunu fark edememişti ve 4. sezon finalinde Tommy, Alfie’yi tam kaçmaya hazırken bir deniz kenarında bulup onu tamamen ortadan kaldırmıştı.

Peaky Blinders Alfie Solomons

Alfie Solomons: Ölümü Beklemek

Peaky Blinders’ın 4. sezonunda, Tommy, Margate Plajı’nda Alfie’yi bulduğunda Alfie, artık kesinleşen ölümünü bekliyordu. Alfie, Peaky Blinders liderinin onu tam olarak bu yerde bulmasını ve öldürmesini istediğini, ancak köpeği Cyril’in bakımını da üstlenmesini istemişti.

“Onur” ve “Sadakat” kavramının tartışılması ikili arasındaki konuşmayı körüklemişti. Alfie artık teknik olarak bir tehdit değildi ama yine de “kötü kan” olduğunu kendisi de anlamıştı. Yahudi gangster kendi kanseriyle bile bilmeceli şekilde alay ediyordu. Çünkü o artık ölen bir adamdı ve uğruna yaşayacağı hiçbir şeyi kalmamıştı.

Ancak, tipik bir Alfie hareketi olarak sakladığı tabancayla Tommy’ye tam ateş etmeye hazırlanmışken Tommy’nin, Alfie’yi yüzünün sol tarafından vurmasıyla yere yığılmıştı. Dizinin “3 ay sonra” geçişinden sonra Alfie artık eski bir vakaydı. Bunlara rağmen, Peaky Blinders’ın 5. sezon finalinde Tommy tarafından ziyaret edildi ve ağır miktarda ilaç alarak hayatta kaldığını açıkladı.

Peaky Blinders Alfie Solomons

Peaky Blinders Alfie Solomons Nasıl Hayatta Kaldı?

Alfie, Peaky Blinders’ın 5. sezonunda iyileşmesi hakkında çok az şey anlatıyor. Ancak, Margate Plajı’nda uyandığında ve gözlerini ilk açtığında kendini cehennemde hissettiğini söylüyor. Ayrıca vurulduktan sonra “çok fazla uyuşturucu” aldığını hatırlıyor ancak Tommy’yi ayrıntılarla sıkmayacağını da belirtiyor. Alfie’nin yeniden ortaya çıkması, Alfie’nin adamları tarafından desteklenen Tommy’nin çetesi ve faşist politikacı Oswald Mosley arasındaki güç gösterisinin de daha fazla kızışmalı olmasını sağlıyor. Alfie Yahudi olması nedeniye, güçlü Yahudi karşıtı politikacıyı devirmesi için Tommy’e yardım etmeyi büyük bir istekle kabul ediyor.

Peaky Blinders Alfie Solomons

Peaky Blinders Alfie 6. Sezon Etkisi

Alfie’nin bu şekilde hayatta kalması dizinin 6. sezonunun çıkmasını da kesinleştirmiş oluyor. Tommy ile olan çatışmasının bitmesiyle, şimdiki odak noktaları Mosley’e suikast girişiminde neden başarısız oldukları olacak. Alfie gördüğümüz kadarıyla emekliye ayrıldı ve şimdi kendisinin kutsal topraklarda mitolojik bir figür olduğunu öne sürüyor. Ancak gururu onu, muhtemelen daha fazla güç peşinde koşmaya itecek. Alfie’nin Tommy ile tekrar bir araya gelmesi sırasında Peaky Blinders lideri kendinden emin bir şekilde şunları söylüyor:

Yenemeyeceğim bir adam… bulana kadar… daima devam edeceğim.

Thomas Shelby

Tommy’nin Peaky Blinders’ın 6. sezonunda bu sözlerinin ışığında ilerlemesini bekleyebiliriz. Ayrıca 6. sezona yeni bir karakter katıldığı duyuruldu. Habere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Peaky Blinders Alfie Nasıl Hayatta Kaldı? isimi haberimizin sonuna geldik. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.