Peaky Blinders Hakkında Bilinmeyenler (12 Madde)

Dizi Birinci Dünya Savaşı sırasında devlete karşı gelen çeteleri, komünistler ve devlet arasındaki husumeti konu alıyor. İlerleyen zamanlarda savaş sonrası İngiltere halkının nasıl parçalandığı anlatılıyor. Çete ise şapkalarındaki jiletlerle insanları kör etmeleriyle ünlü. Bu sebeple halk üzerinde büyük bir korkuya neden olmaktalar. Çetenin bir soygunda yaptığı hatanın ardından, şehre yeni gelen bir müfettiş ile işler karışmaya başlıyor. Böylece çetenin aldığı rüşvetler azalıyor ve işleri zor duruma düşüyor. Çetenin lideri ise her zamankinden daha acımasız olmaya başlıyor. Peaky Blinders Hakkında Bilinmeyenler yazımıza geçelim dostlar!

Peaky Blinders Küçük Bir Victoria Çetesiydi

Peaky Blinders Hakkında Bilinmeyenler

Gerçek Peaky Blinders, 1890’larda ünlü Birmingham çetesiydi ve şık giyinme tarzlarıyla ünlüydü. Bununla birlikte, kurgusal meslektaşlarının yüksek ölçeklerinde suçlar işlemediler. Raporlar, bir bisiklet hırsızlığı ve drapers dükkanına girmeyi içeriyordu.

Billy Kimber ve Darby Sabini Kurgusal Karakterler Değil

Billy Kimber aslında İngiltere’de yarış pistleri işleten gerçek bir bahisçiydi. Bir Shelby’nin elinde idam etmek yerine, Billy 63 yaşında Torquay’da bir huzurevinde huzur içinde geçti. Öte yandan Sabini, Kimber’in ana rakiplerinden biriydi ve Graham Greene’in romanı Brighton Rock’ta Colleoni için ilham kaynağı oldu.

Ozzy Osbourne Oyuncu Kadrosuna İlham Verdi

Helen McCroy (Polly), Birmingham aksanını ona aşıladığı için Ozzy’ye teşekkür ettiğini açıkladı. Rol için hazırlığının bir kısmı, eski Black Sabbath videolarını izlemek için harcandı.

Peaky Blinders Hakkında Bilinmeyenler – Jason Statham Yer Alabilirdi

Peaky Blinders, Adrien Brody, Tom Hardy ve Cillian Murphy’nin yer aldığı Holywood’un en iyi yeteneklerinden bazılarını zaten taşıyor. Ancak Cockney’in sert adamı Jason Statham da yer alabilirdi. Yönetmen Steven Knight, Statemp’i onunla Redemption üzerinde çalıştıktan sonra almak için istekliydi, ancak çekim programları bunun olmasına izin vermedi.

Michael ve John Aslında Kardeş

Finn Cole (Michael) ve Joe Cole (John) aslında gerçek hayatta kardeşlerdir, Joe sayesinde Finn rol aldı. Joe yapımcıları kardeşinin seçmedeki performansına bir göz atmaya ikna etti.

Gösteri Liverpool’da Çekildi

Birmingham Birinci Dünya Savaşı sonrası hikayesini anlatmasına rağmen, çekimlerin çoğu aslında Liverpool’da gerçekleşiyor. Birmingham tamamen farklı bir yere baktığında, ayar Toxteth, Liverpool’da bulunuyor.

Peaky Blinders Hakkında Bilinmeyenler – Bitiş Zaten Açıklandı

Yönetmen, 2.Dünya Savaşı’nın hava saldırısı sirenlerinin başladığında serinin sonu olacağını açıkladı.

Tüm Bu Sigaralar

Hiç şüphe yok ki, Tommy Shelby’nin bölüm başına kaç sigara içtiğini izlerken merak ettiniz. Cillian Murphy, aslında bitkisel gül sigaraları kullandıklarını söyledi ve ekip tarafından her seri sırasında yaklaşık 3000 sigara içtiği konusunda bilgilendirildi.

Gerçek Peaky Blindersların Şapkalarında Jilet Yoktu

Gerçek Peaky Blinders’ın 1890’larda, tıraş bıçaklarını bir lüks olarak göreceğini bildirildi. Kapaklarda Tıraş bıçağı bulundurma fikrinin John Douglas’ın “A Walk Down Summer Lane” adlı romanından alındığı bildiriliyor.

Aksanların Seyreltilmesi Gerekiyordu

Sam Neil (C. I Campbell), gösteride sergilenen kalın Kuzey İrlanda aksanını mükemmelleştirmesine yardımcı olmak için hem Liam Neeson hem de James Nesbitt’ten yardım istedi. Aslında, seri Amerika’da pazarlanacağı için aksanın tonlanması gerekiyordu.
 

Dizi, Yönetmenin Duyduğu Bir Çocukluk Hikayesine Dayanıyor

Steven Knight, 8 ya da 9 yaşındayken babasının ona bir kağıt parçası üzerinde bir mesaj verdiğini ve amcalarına teslim etmesini emrettiğini ortaya koydu. Amcaları Sheldons olarak biliniyordu ve Shelbys’in gevşek bir şekilde dayandığı kişi buydu.

Peaky Blinders Hakkında Bilinmeyenler (12 Madde) listesinin sonuna geldik. Peaky Blinders Hakkında Bilinmeyenler gibi listelerden haberdar olmak için için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!