PlayStation 5 Arayüzü PS4’ün %100 Revize Hali Olacak

PlayStation 5 Arayüzü

Kısa süre önce duyurulan ve tüm dünyada ilgilerini üzerine toplayan yeni PlayStation 5, tüm dünya genelinde konuşulmaya devam ediyor. Kısa süre önce ise PlayStation 5 arayüzü PlayStation 4 UI’nin %100 revizyonu olacağı açıklandı.

Haberler, PlayStation’da UX Design’ın başkan yardımcısı Matt MacLaurin’den geliyor. PS5’in ortaya çıkmasından sonra MacLaurin, LinkedIn’deki yorumculara yanıt verirken Sony’nin yeni nesil konsolu hakkında yeni ayrıntılar paylaştı.

PlayStation 5 Arayüzü

MacLaurin ekibinin çalışmalarından “Eşyalarımızı yakında göreceksin” dedi. “Biraz daha pragmatif, ancak PS4 UI ve bazı çok farklı yeni konseptlerin %100 revizyonu.”

MacLaurin’in diğer cevaplarda söyleyecek çok şeyi vardı. Sony hayranları PlayStation 5 arayüzü için PS4 arayüzünü nasıl yeniden tasarladıklarını sunup sunmayacağını sorduklarında “Evet, lansmandan sonra biraz daha konuşacağız” dedi. MacLaurin cümlesine, “Kullanıcı arayüzü oldukça pratik…” diyerek başladı. Yakında daha fazla işletim sistemini göreceğimizi tekrar onayladıktan sonra, PS5’e özel sürümlerin olasılığını da dile getirdi.

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!