Playstation 5 Etkinliği 11 Haziran’da Gerçekleşecek

playstation 5 etkinliği 11 haziran

İddialara göre, normal şartlarda 4 Haziran’da yapılması planlanan ve protestolardan dolayı ertelenen, Playstation 5 etkinliği 11 Haziran’da gerçekleşecek.

Sizlere daha önce Sony’nin popüler konsolları için yeni bir lansman düzenleyeceğinden bahsetmiştik. Microsoft’un başarısız “oyun sunumu”na cevap vermek isteyen Sony, elini çabuk tutmak ve düzenleyeceği organizasyonda bol bol oyun tanıtmak istiyor. Korona virüsü sonucunda bütün planların kaydırılması sonucu, ilgili organizasyonun da tarihi kaydırılmıştı; üstüne üstlük bunun üzerine de ABD protestoları eklendi ve lansman bir kez daha ertelendi.

playstation 5 etkinliği 11 haziran

Playstation 5 Etkinliği 11 Haziran Saat Akşam 11’de

Yeni ortaya çıkan iddialar, Playstation 5 etkinliği 11 Haziran tarihinde akşam saat 11’de gerçekleşecek diyor. Söylentilere göre artık oyun tanıtımını ertelemek istemeyen Sony, bir an önce elindeki oyunları göstererek rakibi karşısında bütün kartlarını ortaya açmak istiyormuş. İlgili organizasyonda, birçok üçüncü parti oyunların yanı sıra, bol bol konsola özel “exclusive” oyun tanıtılması da bekleniyor. Özellikle, yeni duyurulacak IP’ler hariç, önceki iki jenerasyona özel olan popüler herhangi bir oyunun devamı duyurulursa firma kesinlikle bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başaracaktır. Bakalım, neler olacak hep beraber göreceğiz…

playstation 5 etkinliği 11 haziran

Daha fazlası için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerine de göz atın.