Playstation 5 Neden Bu Kadar Büyük?

Playstation 5 Neden Bu Kadar Büyük

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen 5 lansmanında konsolun sonunda kendisini görebildik. Akıllarda artık tek bir soru var, Playstation 5 neden bu kadar büyük?

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan cihazın boyutu gerçekten de izleyenleri şoka uğratmıştı. Rakip konsol Xbox Series X boyutuyla ve tasarımıyla buzdolabına benzetilerek dalga konusu olmuşken, Sony tarafının böyle bir tasarım tercih etmesi gerçekten çok ilginç oldu. Masa üzerinde diklemesine duracak olan cihazın boyutları hakkında yetkililerden açıklama geldi.

Playstation 5 Neden Bu Kadar Büyük

Playstation 5 Neden Bu Kadar Büyük

“Playstation 5 neden bu kadar büyük?” sorusuna açıklama yapan Sony yetkilileri basitçe şunları söyledi:

Soğutma sorununu aşmak için böyle bir yol izledik. Bu cihazı mini bir süperbilgisayar olarak düşünün, çok iyi performans veriyor ancak çok ısınıyor. Özellikle 7nm’lik bileşenler, cihazda kullanılan, çok iyi işlev görmelerine rağmen çok ısınmalarıyla ünlüler. Teknoloji hala çok yeni çünkü. Bu sebepten, ısıyı dağıtmak için cihazı büyük tuttuk.

Matt MacLaurin

Yeni konsol, şu an için, gelmiş geçmiş en büyük konsol cihazı unvanını kazanmış durumda. Bakalım gelecek bize daha hangi tasarımları getirecek, hep beraber göreceğiz.

Playstation 5 Neden Bu Kadar Büyük

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.