Playstation 5 Oyun Geliştirme Maliyeti Fazla Olacak

Playstation 5 Oyun Geliştirme Maliyeti

Playstation 5 oyun geliştirme maliyeti, Sony Interactive Entertainment başkanı Jim Ryan’ın söylediğine göre, grafik ayrıntıları büyüdüğü için fazla olabilir.

Dört gözle beklediğimiz PlayStation 5 ve Xbox Series X konsolları nesli başlıyor, bu yıl çıkması planlanan PS5 ile alakalı ilk oyun videosu Unreal Engine 5 oldu, bu kadar ayrıntılı grafikler üretmek ucuz olmayabilir ve AAA oyunların geliştirme maliyetinde bir artışa yol açabilir.

Playstation 5 Oyun Geliştirme Maliyeti

Playstation 5 Oyun Geliştirme Maliyeti Yükselecek

Konu hakkında Jim Ryan şunları söyledi:

Teknolojinin, grafik tarafından daha ilginç ve hayata benzer olmasını sağladığı ölçüde, biraz daha fazla çalışacak ve üretim için sermayeye yoğunlaşacak haline çalışacağız. Geliştirme maliyetlerindeki olası artışa ayak uydurabilirsek, endüstri gelişmeye devam edebilir

Jim Ryan

Muhtemelen kalkınma bütçelerinde de bir artış olacak. Ancak bu değişikliklerin çok aşırı olmasını beklenmiyor. Sony, önceki nesillerde gördüğümüz konsollardan daha hızlı bir değişim görmek istediğini söyledi ve Ryan, bunun oyun yapan insanlar için verimli bir kurulum tabanı sağlayabileceklerini söyledi. Ryan, yüksek geliştirme maliyetinin sistemin bu oyunları satın alan ilk uygulayıcıları tarafından oluşturulacağını umuyor.

Ryan’ın Playstation 5 için yaptığı yorumlar muhtemelen Xbox Series X için de geçerlik olacak.

Playstation 5 Oyun Geliştirme Maliyeti

Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın.