PlayStation 5 Oyun Kutuları Görücüye Çıktı

Sony geçtiğimiz perşembe yayınladığı blogda Spider-Man: Miles Morales’i örnek göstererek PlayStation 5 oyun kutularının nasıl olacağını açıkladı.

Fiziksel tasarım genel hatlarıyla oldukça benzese de ilginç tasarım detayları gözden kaçmıyor. Sony’nin PS5 için hazırladığı yapımlar PS4 gibi mavi renkte olsa da PS5’in renkleriyle uyacak şekilde daha koyu bir mavi tercih edilmiş. Yine benzer şekilde konsol ve fiziksel olarak uyumlu olması için kutunun üstünde yer alan PS5 ibaresi için beyaz bir arka plan kullanılmış.

PlayStation 5 Oyun Kutu

PlayStation 5 Oyun Kutuları Tasarımı

Hatırlarsanız Sony PS5 iki farklı versiyon olarak duyurulmuştu, fiziksel kutularda gelen yapımlar sadece disk sürücülü PS5’ler için piyasaya sürülecek. Fiziksel olarak üstünde ise bu ayrıma dair bir uyarı bulunmuyor. Eğer disk sürücüsüz bir PS5 almayı tercih ederseniz oyunları fiziksel olarak değil sanal mağazadan almak tek seçenek.

PlayStation 5 Oyun Kutu

Sony yılbaşından hemen önce PS5’i piyasaya sürmeyi planlıyor. Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter sayfalarını takipte kalın!

Yorumlar

HOŞUNA GİDEBİLİR