Playstation 5 Özel Oyunlar PS4’te Olmayacak

playstation 5 özel oyun

Sony, Playstation 5 özel oyunlarının Plastation 4’te çıkış yapmayacağını söyledi. Sebebi, Playstation 4 donanımının yeni oyunlar için yetersiz kalması.

Malumunuz ki önceki jenerasyon konsolların donanım yetersizliği oyuncuların başını oldukça ağrıtmıştı. Önceki jenerasyon başında çıkan konsol sürümlerinin donanımsal manada zayıf kalmasından dolayı Full HD çözünürlükte 60FPS’yi bile görememesi, konsol üreticilerini Playstation 4 Pro ve Xbox One X gibi çözümler üretmeye zorlamıştı. Daha konsol neslinin başındayken, mevcut konsolları revize ettiklerinden dolayı, tepki toplayan konsol üreticileri yeni nesilde aynı sorunu yaşamak istemiyorlar. Bu bağlamda donanım seviyesini oldukça yüksek tutan Sony tarafı, yeni nesil için özel çıkartılan oyunların eski nesille uyumlu olamayacağını açıkladı.

playstation 5 özel oyun

Playstation 5 Özel Oyunlar Eski Nesile Gelmeyecek

Konu hakkında açıklama yapan Playstation Patronu Jim Ryan şunları söyledi:

Her zaman yeni jenerasyona inandığımızı söyledik. Yeni jenerasyon, eski jenerasyonda bulunmayan yeni özelliklerle beraber gelecek. Bize göre, Playstation 5’ten en iyi şekilde faydalanacak oyunlar yapılmalı. Playstation topluluğuna yeni nesilden sonuna kadar faydalanacak oyunlar vereceğiz.

Jim Ryan

Jim Ryan yaptığı açıklamalarla yeni nesile özel oyunların eski nesile gelmeyeceğini açıkça ima etti. Böylelikle Playstation 5’e özel oyunların, Playstation 4 yeni teknolojileri barındırmadığı için, eski nesile gelmeyeceğini söyleyebiliriz.

jim ryan

Bu konuda gelişmeler oldukça sizleri haberdar edeceğiz. Daha fazla haber için Otağ‘ın Instagram ve Twitter hesaplarını takipte kalın!