Playstation 5 Sunumu Ertelendi, Sebep Protestolar

playstation 5 sunum ertele

Geçtiğimiz haftalarda duyurulan Playstation 5 sunumu ertelendi. Sony, sebep olarak ABD’de yaşanan protestoları göstererek bir açıklama yayınladı.

Microsoft’un Xbox Series X için hazırladığı üçüncü parti oyun sunumundan sonra Sony’nin cevabı heyecanla bekleniyordu. Sony, en sonunda Playstation 5 için düzenleyecekleri etkinliğin tarihini vermişti. 4 Haziran’da düzenlenmesi planlanan etkinlik, an itibariyle çeşitli sebeplerden ötürü ertelenmiş durumda.

playstation 5 sunum ertele

Playstation 5 Sunumu Ertelenme Sebebi

Ertelenme durumuna sebep olarak ABD’deki protestoları ve George Floyd hadisesini gösteren Sony, konu hakkında şunları söyledi:

4 Haziran’da gerçekleştirmeyi planladığımız sunumu erteliyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların yeni PS5 oyunlarını beklediğini biliyoruz, ancak şu anda kutlama ve etkinlik zamanı olmadığını düşündük. Geride durmak ve daha önemli seslerin duyulmasına imkan tanımak istiyoruz.

Sony

Daha önce başka firmalar da protestolardan ötürü planladıkları etkinlikleri ve duyuruları ertelemişlerdi. Protestoların devam etmesi durumunda daha birçok organizasyonun takvim değişikliğine uğrayacağı belli oluyor, gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

playstation 5 sunum ertele