PlayStation 5 Tasarımı Sonunda Ortaya Çıktı

playstation 5 tasarım

Son zamanların çok konuşulan ve takip edilen PlayStation 5 tasarımı sonunda ortaya çıktı. Konsola dair tüm bilgileri sizler için derledik.

Popüler oyun konsolu resmen tanıtıldı. Sony’nin özel etkinliğinde yeni nesil oyun konsolunun teknik özellikleri ve fiyatı hakkında kesin bir şekilde açıklama yapılmadı, fakat konsolun kanlı canlı görüntüleri paylaşıldı.

PlayStation 5 Tasarımı Farklı Bir Çizgide

Konsol için iki versiyon tasarlandı. Bu versiyonlardan birisi diskler takılarak oyun çalıştırılacak olan klasik sürüm, diğeri ise oyunların internet üzerinden dahili hafızaya yükleneceği disk girişi olmayan versiyon.

playstation 5 tasarım

Sony bu özel etkinlikte konsol için önemli 3 özellikten de bahsetti, gelin beraber bunları inceleyelim:

  1. Işın izleme hızlandırma desteği: Oyunlarda, daha doğal ışıklar ve yansımayla, genel grafik kalitesinde artış yaşanmasını sağlıyor.
  2. Tempest 3D ses kalitesi: Yüzlerce özel sesi aynı anda verebilen oldukça gelişmiş bir ses teknolojisi.
  3. Digital Edition sürümü: Disk girişi olmayan versiyon için geliştirildi. Oyuncular, PSN üzerinden satın aldıkları oyunları internet aracılığıyla cihaza yükleyebilecekler.

Bu özel etkinlikte Sony sadece tasarım ve oyunlar üzerinde durdu. Konsolun satış tarihini resmi olarak açıklanmadı, fakat beklentilerimiz 2021’in ilk aylarında çıkacak olması. Açıklanan oyunların önemli bir kısmının 2021’in ilk aylarını işaret ettiğini belirtelim.

playstation 5 tasarım

Gelişmelerden daha hızlı haberdar olmak için Otağ‘ın Instagram ve Twitter adreslerini de takipte kalın!